REKLAMA

Covid nie dopadł programistów

2020-10-15 07:04
publikacja
2020-10-15 07:04
Covid nie dopadł programistów
Covid nie dopadł programistów
fot. Artem Oleshko / / Shutterstock

Pandemia nie wpłynęła na zarobki w IT; nawet 80 proc. stanowisk oferowanych programistom dotyczy pracy, za którą miesięcznie mogą zarobić minimum 15 tys. zł - pisze czwartkowy "Puls Biznesu".

Jak pisze "PB", niedobór specjalistów od technologii to bolączka branży informatycznej od lat. Nawet kryzys covidowy nie obniżył znacząco ich zarobków.

"Z najnowszych danych dotyczących wynagrodzeń i oczekiwań wobec specjalistów z branży IT, które zebrała kodilla.com (szkoła programowania online - PAP), wynika, że nawet 80 proc. stanowisk oferowanych programistom przez agencje rekrutacyjne dotyczy pracy, za którą miesięcznie można zarobić minimum 15 tys. zł" - pisze "PB".

Jak podaje "PB", zarobki różnią się w zależności od formy zatrudnienia. "W przypadku umów o pracę 60-70 proc. ofert to stanowiska z wypłatą rzędu od 15 tys. zł brutto. Najwięcej takich propozycji jest dla kandydatów z co najmniej 4-5 letnim doświadczeniem i rozległą wiedzą na temat rozwiązań komercyjnych" - czytamy.

Na jeszcze więcej ofert mogą liczyć programiści, którzy chcą pracować na kontraktach B2B. Propozycji pracy, za którą pensja zaczyna się od 15 tys. zł brutto jest 80 proc. Na takie wynagrodzenie może liczyć ekspert na poziomie regular oraz senior, posiadający co najmniej 3-letnie doświadczenie, choć są wyjątki od tej reguły. (PAP)

aop/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (3)

dodaj komentarz
tysiak35
Chciałem nauczyć się Javy ale poniosłem porażkę przepisany z książki kod nie działał , proszę o podpowiedzi z góry dziękuje .
specjalnie_zarejestrowany2
Taa szczególnie po internetowym kursie programowania
specjalnie_zarejestrowany2
Dopiero widze że to przedruk z pis-pap
Może wklejcie coś o korkach powodowanych przez milion elektrycznych aut na naszych ulicach? Albo reportaż o radosnych Polakach lecących na wakacje z lotniska w Baranowie

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki