REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Chiny: testy na HIV z automatu

2016-10-25 14:34
publikacja
2016-10-25 14:34
Chiny: testy na HIV z automatu
Chiny: testy na HIV z automatu
fot. OLIVIER LANRIVAIN / / FORUM

Zakażenia wirusem HIV to w Chinach wciąż temat tabu, ale także poważny problem. Chińczycy niechętnie poddają się testom przesiewowym. Z problemem zmierzył się jeden z chińskich uniwersytetów, który wprowadził na uczelni automaty z jednorazowymi testami na HIV.

Automaty z testami pojawiły się w położonej w południowo-zachodniej części Chin prowincji Syczuan. Władze chcą nakłonić głównie studentów do poddania się badaniom, oferując zestawy w promocyjnej - jak na chińskie warunki - cenie. Testy z automatu kosztują dziesięciokrotnie mniej niż te, sprzedawane komercyjnie.

Według danych ONZ w 2015 roku w Chinach mieszkało około pół miliona osób zarażonych HIV. To jednak dane oficjalne. Szacuje się, że rzeczywista liczba może być o wiele wyższa. Ambasadorką dobrej woli przy Światowej Organizacji Zdrowia jest żona obecnego prezydenta Chin Peng Liyuan.

Pierwsza Dama Chin w swej działalności zajmuje się także pomocą osobom zakażonym wirusem. To jednak ma ograniczony wpływ na postrzeganie problemu w Chinach, gdzie zakażenie za temat tabu uznają zarówno społeczeństwo, jak i władze.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Tajpej /mg/nyg

Źródło:IAR
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki