REKLAMA

Bombardier otworzył nową halę produkcyjną we Wrocławiu. Morawiecki na uroczystości

2016-10-31 12:35
publikacja
2016-10-31 12:35

Cieszę się, że Polska staje się też wielkim centrum transportu szynowego - powiedział w poniedziałek wicepremier Mateusz Morawiecki we Wrocławiu, gdzie uczestniczył w otwarciu nowoczesnej hali produkcyjnej firmy Bombardier Transportation Polska.

Morawiecki: Polska staje się też wielkim centrum transportu szynowego / fot. P. Tracz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Wicepremier, minister rozwoju i finansów podkreślił, że we Wrocławiu powstała jedna z najnowocześniejszych hal produkcyjnych w Europie.

Bombardier jest jednym z liderów światowych i cieszę się, że taki lider jest z nami tutaj, w Polsce. To zakład, który produkuje swoje pociągi i lokomotywy na najwyższych standardach, najwyższej wartości dodanej. I to jest to, o co nam chodzi w naszej Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju - powiedział wicepremier.

Jak wyjaśnił, chodzi o to, by tworzyć produkty przyjazne dla ludzi, efektywne kosztowo, ale najwyższej jakości i przyjazne dla środowiska.

I tutaj wszystkie te nitki się ze sobą zbiegają. Cieszę się, że Polska staje się też takim wielkim centrum transportu szynowego - powiedział wicepremier.

Ponad 250 mln zł zainwestowała w rozbudowę zakładu we Wrocławiu firma Bombardier Transportation Polska, specjalizująca się w rozwiązaniach dla transportu szynowego. W nowej hali produkcyjnej będą powstawać nadwozia pociągów dużych prędkości dla niemieckich kolei Deutsche Bahn.

We Wrocławiu powstanie 600 nadwozi do wagonów pociągów dużych prędkości typu ICE 4. W fabryce będą wykorzystywane technologie, których do tej pory w polskich fabrykach kolejowych nie stosowano. To m.in. spawanie laserem 3D.

W ramach tej inwestycji powstanie 100 nowych miejsc pracy i zatrudnienie wzrośnie do 800 osób.

Firma Bombardier jest największym inwestorem międzynarodowym w branży transportu szynowego w Polsce. Zatrudnia ponad 1500 osób w zakładach w Katowicach, Łodzi, Warszawie i we Wrocławiu.(PAP)

ros/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~Adam
Pracuję w bombardierze ponad dwa lata. Nie narzekam. Było by świństwem gdybym narzekał. zarobek sredno wychodzi mi 5600 netto( nadgodzinami) Podstawa to około 3700 netto. Pełen social, wczasy pod gruszą, talony na święta, dodatki na dzieci, opieka medyczna. Przepisy BHP przestrzegane az do obrzydzenia. Stołówki czyste.Pracuję w bombardierze ponad dwa lata. Nie narzekam. Było by świństwem gdybym narzekał. zarobek sredno wychodzi mi 5600 netto( nadgodzinami) Podstawa to około 3700 netto. Pełen social, wczasy pod gruszą, talony na święta, dodatki na dzieci, opieka medyczna. Przepisy BHP przestrzegane az do obrzydzenia. Stołówki czyste. Możliwość zamawiania posiłków częściowo refinansowanych przez firmę. Toalety sprzątane kilka razy dziennie. Na hali czysto, ciepło na głowę nie pada. W szatniach czysto chociaz troche ciasno i mało prysznicow. A co, każą pracować? No to chyba normalne. Chcesz zarobic to pracuj, jak ci źle to idź to prywaciarza i porównaj warunki. Pracowałem w kilku firmach we wrocku i w Niemczech. Mam porównanie i mogę wyrazić swoją opinię. Jak ktos narzeka to AMAZON na bielanach chetnie przyjmuje za 1800 brutto +zupka za złotówkę.
~mesko
Bombardier to przeciez zbrojeniówka ?
~doswiadczony
Polacy to nie meksykance. Poradza sobie z produkcja lepiej niz w Kanadzie. Na przyklad przenoszo produkcje inwerterow z niemiec do niepolomic pare lat temu i w ciagu dwoch lat jakosc w PL byla lepsza niz u niemcow.
~Aleks
Ponad dwa lata temu Bombardier przeniosl czesc produkcji z Kanady do Meksyku spodziewajac sie duzych oszczednosci. Stala sie jednak rzecz zadziwiajaca i niespodziewana-mloda meksykanska zaloga nie opanowala tajnikow produkcji tak szybko jak sie spodziewano - aktualnie Bombardier jest do tylu w produkcji tramwajow ponad dwa lata, Ponad dwa lata temu Bombardier przeniosl czesc produkcji z Kanady do Meksyku spodziewajac sie duzych oszczednosci. Stala sie jednak rzecz zadziwiajaca i niespodziewana-mloda meksykanska zaloga nie opanowala tajnikow produkcji tak szybko jak sie spodziewano - aktualnie Bombardier jest do tylu w produkcji tramwajow ponad dwa lata, musi placic kary umowne i traci kolejne zamowienia ! Mam nadzieje , ze polska zaloga nie przyniesie swemu pracodawcy takich zgryzot !
~bkb2
Morawiecki rozumie że trudno będzie przejść przez reformy bez zawirowań ... Przeciętny Polak nie ma pojęcia jak wiele zagrożeń tych wewnętrznych ale i tych zewnętrznych czyha na Polaków. Nie mamy wyjścia i musimy kontynuować dalej tą politykę którą prowadzi obecny rząd....Nie ma szans aby wszystko przeszło gładko Morawiecki rozumie że trudno będzie przejść przez reformy bez zawirowań ... Przeciętny Polak nie ma pojęcia jak wiele zagrożeń tych wewnętrznych ale i tych zewnętrznych czyha na Polaków. Nie mamy wyjścia i musimy kontynuować dalej tą politykę którą prowadzi obecny rząd....Nie ma szans aby wszystko przeszło gładko a ponieważ Polacy przez okres komuny zostali odcięci od swoich korzeni, to dzisiaj ten sam naród nie jest w stanie wykrzesać z siebie wysiłku aby odzyskać do końca swój kraj.... Dzisiaj 90 % Polaków nie potrafi sobie nawet wyobrazić że przez najbliższe 50 lat w PL nie będzie już komuny i NATO przetrwa lub zamieni się na inny sojusz w Europie Środkowej a Rosja podzieli się na mniejsze państewka....Post k () muna będzie stopniowo się wykruszać i w tym jest największa nadzieja... Potwierdzeniem że Polska zmienia się bardzo mocno jest ustawa która odsunęła w policji z kluczowych stanowisk ludzi z rodowodem PRL i przygotowywana jest ustawa która może zdegradować Jaruzelskiego do stopnia szeregowego co przeszło to praktycznie bez echa w mediach.... Wierzę że w ciągu kadencji tego sejmu Polska upora się z mediami z udziałem zagranicznym i sponsorowanymi przez zagranicę....
~max
Przecież Jaruzelski nie żyje, a odsunięciu peerelowskich mundurowych to nawet projektu nie ma, a co dopiero ustawy. Skończy się tak jak z obniżeniem emerytur esbeków, wycofają się z tego, bo to niezgodne z prawem.
~Pisior odpowiada ~max
Jeśli PIS zdegraduje Jaruzelskiego do stopnia szeregowego to jako szeregowy nie będzie mógł wprowadzić stanu wojennego i zmieni się całkowicie historia Polski. Kierownictwo nad Solidarnością w 1981 roku przejmie Jarosław Kaczyński i uratuje Polskę a może i cały świat.
~Demokrata
To już wstaliśmy z kolan i to nie jest prosta montownia?
100 miejsc pracy i wizyta NadWicepremiera???
Zamiast wdrażać program rozwoju ze slajdów tak żeby Polski kapitał rósł w siłę ten traci czas na otwarcie montowni która i tak w Polsce nie zapłaci podatku (opłata za używanie know how i marki Bombardier).
PESA
To już wstaliśmy z kolan i to nie jest prosta montownia?
100 miejsc pracy i wizyta NadWicepremiera???
Zamiast wdrażać program rozwoju ze slajdów tak żeby Polski kapitał rósł w siłę ten traci czas na otwarcie montowni która i tak w Polsce nie zapłaci podatku (opłata za używanie know how i marki Bombardier).
PESA za to zapłaci podatki i pewnie się cieszy że Morawiecki jest taki światowy.


~Qum
Trend jest taki ze firmy na zachodzie likwidują miejsca pracy a u nas otwierają. Bombardier jest tego przykładem.
~Jacek
Niewątpliwie to zasługa "dobrej zmiany"

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki