REKLAMA

Bitcoinowe bankomaty w największej sieci handlowej w USA

2021-10-22 09:54
publikacja
2021-10-22 09:54
Bitcoinowe bankomaty w największej sieci handlowej w USA
Bitcoinowe bankomaty w największej sieci handlowej w USA
/ Pexels

Urządzenia pozwalające zakupić kryptowalutę za gotówkę pojawiły się w sklepach sieci Walmart. Firma nie pochwaliła się oficjalnie nowością – po ostatnich fałszywych pogłoskach o akceptowaniu litecoina w kasach zdecydowała się na „cichy start”.

Walmart jest największym graczem na rynku handlu detalicznego w Stanach Zjednoczonych i do tej pory nie angażowała się raczej w kryptowaluty. Dlatego, gdy we wrześniu 2021 r. pojawiły się informacje o wprowadzeniu opcji płatności za pomocą litecoina news odbił się szerokim echem wśród inwestorów. Notowania kryptowaluty wystrzeliły, tylko po to, by wkrótce równie szybko opaść, gdy Walmart zdementował doniesienia.

Konkurs

Giełdowe przysłowie mówi „Byki wchodzą po schodach, niedźwiedzie skaczą z okien".

Zaproponuj swoją wersję tego powiedzenia - najciekawsze nagrodzimy!

Tym razem „debiut” kryptowalut w Walmarcie ma jednak inny charakter i został potwierdzony przez reporterów serwisu Coindesk. Firma Coinstar wspólnie z Coinme uruchomiła pilotażowy program, który pozwala w maszynach ustawionych w sklepach kupić bitcoina za gotówkę. Na razie opcja jest dostępna w 200 urządzeniach.

Coinstar instaluje specyficzny rodzaj „bankomatów”. Umożliwiają one wymianę bilonu na banknoty i karty podarunkowe. Współpraca z Coinme (dostawcą maszyn do wymiany bitcoinów) pozwoliła dodać do funkcji kolejną opcję. Po wpłaceniu gotówki użytkownik otrzymuje papierowy kupon. Następnym krokiem jest rejestracja w serwisie internetowym Coinme i przejście weryfikacji tożsamości. Dopiero wówczas kupon może zostać zamieniony na kryptowalutę.

Opłaty za transakcję nie należą do niskich. Za wymianę gotówki płaci się 7 proc. wartości transakcji, a dodatkowo 4 proc. za skorzystanie z usługi kryptowalutowej. Nowość nie zainteresuje raczej inwestorów, którzy mogą skorzystać z o wiele tańszych rozwiązań, ale może zachęcić do przetestowania kryptowalut konsumentów, którzy do tej pory cyfrowe aktywa znali tylko ze słyszenia.

MK

Źródło:
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
lightning_network
Kiedyś rosjanie wstawiali sobie jeszcze złote zęby...
drdre1111
USA- tylko czeki papierowe. Ps kupilem zloto w piatek ta spora kwote w Szwajcarii. Zlota nic nie zastapi a zwlaszcza btc ktory spamuje skrzynki mailowe spoleczenstw. Pozdrawiam ze zlotem na szyji i nadgarstku
adam314
Co w tym takiego odkrywczego? W galerii Wiatraczna na warszawskiej Pradze już od kilku lat stoi bitcoinomat. A prowizja jest dużo niższa i przy zakupie BTC wynosi 1,8%, a przy sprzedaży 2,8%.

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki