Biedronka przecenia o połowę produkty z upływającym terminem ważności

50% zniżki na produkty z kończącym się terminem przydatności zaoferuje swoim klientom Biedronka. 

50% zniżki na towary z krótkim terminem ważności
50% zniżki na towary z krótkim terminem ważności (Biedronka)

Klienci Biedronki będą mogli kupić żywność z upływającym terminem ważności o 50% taniej od 27 stycznia br. Program pilotażowy wchodzi do 136 sklepów. Dyskonty na terenie województwa lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego,  podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego na specjalnych półkach wystawią:

  • mięso świeże,
  • ryby świeże,
  • sushi,
  • wybrane produkty z chłodni.

Przecenione produkty oznaczone są specjalną etykietką z napisem „Szanujemy żywność”. Akcja prowadzona przez Biedronkę ma na celu walkę z marnotrawieniem jedzenia. Na naklejce klienci znajdą informację o  tym, że rabaty oraz promocje nie łączą się ze sobą.

Etykieta przecenionej żywności w Biedronkach
Etykieta przecenionej żywności w Biedronkach (Biedronka)

Z badania przeprowadzonego dla Grupy KRUK wynika, że rocznie czteroosobowa rodzina wyrzuca jedzenie o wartości 2,5 tys. zł. Pod koniec 2019 roku 50% obniżkę produktów żywnościowych z kończącym się terminem ważności wprowadził Auchan oraz Lidl. Inny spożywczy gigant sprzedaje przeterminowaną żywność – Carrefour prowadzi testy we francuskich marketach.

DF

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 12 marianpazdzioch

No jak szanują jak nie szanują? Wszystko wyrzucają. Nawet bezdomnych od śmietników odganiają.

! Odpowiedz
0 1 mirek225

To we wspaniałym państwiePIS bezdomni chodzą po śmietnikach?! A w TVPis mówili, że w Polsce NIE MA żadnej biedy.

! Odpowiedz
6 33 sammler

Do tej pory na półkach w Biedronce można było znaleźć towary przeterminowane. Więc to ruch w dobrym kierunku, choć raczej spóźniony. Biedronka to chyba już ostatni z dużych graczy, którzy tego nie robią. Jak znam życie, w praktyce będą obniżać ceny na 1 dzień przed upływem terminu (gdy mięso/ryby i tak już będą "zielone").

W Tesco w UK, gdzie faktycznie "szanują żywność", obniżają ceny już na ponad tydzień wcześniej (w przypadku niektórych towarów) i stopniują obniżki z upływem czasu (najpierw przecena np. o 10%, na koniec np. o 50%). I tam faktycznie się to sprawdza. U nas będzie jak zwykle - "śmietnik" (tak to najczęściej wygląda) z towarami, którymi można się już zatruć od samego patrzenia. Tymczasem gdyby wziąć pod uwagę to, że sklepy muszą tę żywność utylizować (płacić za utylizację), zdecydowanie bardziej powinno im się opłacać to sprzedać nawet bez marży.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 16 carlito1

Tak ale sieci nie chcę sprzedawać bez marży. Wynika to z tego, że nie chcą, przyzwyczajać ludzi do czekania na przecenę... ale chcą wcisnąć "świeży" towar z kilku set % marżą....

Oddać "za drzwi" nie mogą po polskie prawo jest bardzo chore i potraktuje ich tak jak by to sprzedali...

! Odpowiedz
6 11 marianpazdzioch odpowiada carlito1

To tylko świadczy o faktycznym poziomie zamożności Polaków. Z samej struktury wydatków gdzie żywność zajmuje jedno z czołowych miejsc wynika, że Polska to kraj biedny. Co prawda kiedy porozdawali pińcet, to nikt głodny z tej grupy nie chodzi. Ale są też inne grupy i one oblegają takie półki.

! Odpowiedz
5 22 carlito1

W normalnych krajach już dawno można kupić znacznie taniej żywność z kończącym się terminem ważności... Ale to i tak dobry krok..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne