REKLAMA

Bank SMART robi porządek. Koniec z promocyjnymi lokatami

2016-07-06 12:29
publikacja
2016-07-06 12:29

Bank SMART zaktualizował wczoraj tabele oprocentowania dla klientów indywidualnych. Internetowa marka pozbywa się swoich lokat mających zwabić nowych klientów, a oprocentowanie standardowych depozytów zostało obniżone.

Promocyjne lokaty Banku SMART w wariantach „Na powitanie", „z Plusem” i „Na nowe środki” były częstymi zwycięzcami w rankingach lokat Bankier.pl. Teraz się to zmieni, bo nowe stawki oprocentowania nie będą rozpieszczać ani nowych klientów otwierających konto, ani stałych deponentów. Zyski z lokat będą niższe nie tylko dla sektora indywidualnego, ale również dla biznesowego.

/ materiały dla mediów

Poza wyłączeniem lokat promocyjnych obniżono także podstawowe lokaty Banku SMART i firmowej marki BIZ Bank. Stawki dla SMART Lokaty i Lokaty BIZ PRO spadły o 0,25-0,50 p.p. w zależności o okresu depozytu.

Niższe marże obowiązują także w przypadku lokat o oprocentowaniu zmiennym opartym na stawce WIBOR6M. Wcześniej otwierając lokatę na 36 miesięcy, klient otrzymywał o 1 p.p. wyższe oprocentowanie, niż wyniósł WIBOR za poprzedni kwartał. Teraz będzie to co najwyżej 0,1 p.p.

Niedawno Bank SMART poinformował o rezygnacji z działania jedynie w oparciu o internetowy model działalności. Pisaliśmy o tym w artykule: „Bank SMART przestaje być wirtualny”. Rezygnacja z promocyjnych warunków lokat może być pokłosiem decyzji o wprowadzeniu obsługi w oddziałach, która podniesie koszty działalności banku. Wraz z tą decyzją poinformowano także o wprowadzeniu opłat za wypłaty z bankomatów za granicą.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~edi
nie można zalogować się do Banku Smart. Awaria. Nigdzie nie ma informacji nt temat.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~anat
Widac ze ten banczek zaczyna robic bokami.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki