REKLAMA

10 proc. na lokacie w kolejnym banku. Oferta nie jest jednak dla każdego

Monika Dekrewicz2023-07-04 12:54analityk Bankier.pl
publikacja
2023-07-04 12:54

Kolejny bank podnosi oprocentowanie na wybranych lokatach. Tym razem na podwyżkę postawił Bank Pekao. 10 proc. w skali roku można zyskać, wybierając Lokatę Inwestującą. Nazwa depozytu nie jest przypadkowa, bowiem depozyt ma pewien „haczyk”.

10 proc. na lokacie w kolejnym banku. Oferta nie jest jednak dla każdego
10 proc. na lokacie w kolejnym banku. Oferta nie jest jednak dla każdego
fot. tostphoto / / Shutterstock

Aktualne parametry Lokaty Inwestującej w Banku Pekao to 10 proc. w skali roku na okres 6 miesięcy z wpłatą minimalną określoną na poziomie 6000 zł oraz limitem górnym na poziomie 50 000 zł. Bank nie stawia ograniczeń co do liczby posiadanych produktów. Lokata Inwestująca to depozyt połączony z funduszem inwestycyjnym.

Cały proces dotyczący założenia lokaty oraz mechanizm jej działania można znaleźć na stronie internetowej banku. Otwierając Lokatę Inwestującą, bank jednocześnie otwiera klientowi rejestr na 1 z 6 dostępnych funduszy inwestycyjnych. Co miesiąc przelewane są na niego środki z Lokaty Inwestującej w równych ratach. Odsetki są naliczane od zmniejszającego się z czasem salda lokaty.

Reklama

Z lokaty można skorzystać w oddziałach banku, serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej PeoPay. W trakcie procesu otwarcia lokaty klient wybiera fundusz inwestycyjny zgodnie z własną tolerancją na ryzyko, wypełniając szczegóły funduszowe.

Lokata Inwestująca to produkt inwestycyjno-oszczędnościowy wprowadzony do oferty Banku Pekao w lutym br. Początkowo była ona objęta oprocentowaniem w wysokości 9 proc. w skali roku. Pierwsza odsłona Lokaty Inwestującej obowiązywała do końca marca br. Z aktualnej oferty można skorzystać do 31 sierpnia 2023 r. Bank przypomina, że inwestycja w fundusze inwestycyjna obarczona jest ryzykiem.

10 proc. w skali roku to nieprzekraczalna do tej pory stawka na produktach oszczędnościowych w ostatnich miesiącach. Aktualnie tyle można zyskać, wybierając Konto oszczędnościowe Start w Raiffeisen Digital Banku. Niewiele mniej, bo 9,50 proc. w skali roku, proponuje Citi Handlowy w specjalnej promocji trzech produktów (karta kredytowa, konto osobiste i konto oszczędnościowe).

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (11)

dodaj komentarz
kch002
Cos co polaczone jest z funduszami nie jest bezpieczna lokata i czy ona jest na 10% czy na 15% nie ma wiekszego znaczenia. Sumarycznie na tej operacji mozemy stracic i nie dostaniemy tego co wlozylismy. Nie jest to wiec zadna lokata w powszechnym rozumieniu.
peluquero
Sformułowanie 'lokata inwestująca' trafia do annałów finansowej semantyki w której swoje miejsce mają już wyrażenia z ostatnich dwóch lat:

- zasadniczo pobieżnie
- spowolnienie przyspieszenia
- stałe okresowo
- tarcza finansowa vel. dźwignia podatkowa
- niedoskonałe przybliżenie

m00zyk
Za nazywanie tego "produktu" lokatą powinni dostać taką karę, żeby nie było ich więcej stać na lokaty na więcej niż 2%...
tomitomi
Lokata - czyli ochrona
Inwestycja - czyli ryzyko

to co to za hybryda ?? ....to to takie ; ''polisolokata '' jak było i......... wydymali !??

Pani Moniko , jaśniej proszę .
mk666
suma sumarum pewnie wyjdzie 2%... jak nie na minusie... to nie powinno nazywać się lokatą
friedens
Kapitał z lokaty zasila... fundusz. Trochę to dziwne, na mój gust.
428ustka
fajna lokata na 10proc nie wchodze mozna stracic
peluquero
"Odsetki są naliczane od zmniejszającego się z czasem salda lokaty" xD
daniel_1
To nie jest lokata!!!
Raczej produkt finansowy.
Proszę nie wprowadzać obywateli w błąd!!!

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki