REKLAMA

Banaś: Nie prowadzę wojny z PiS

2020-10-26 06:58
publikacja
2020-10-26 06:58
Banaś: Nie prowadzę wojny z PiS
Banaś: Nie prowadzę wojny z PiS
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

NIK ma już pewną orientację, jak państwo było przygotowane do epidemii. Delikatnie mówiąc, trudno powiedzieć, że wszystko grało. Widać nieprawidłowości na przykład w przygotowaniu szpitali – powiedział prezes NIK Marian Banaś w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek w "DGP".

Banaś pytany czy NIK sprawdzi, w jaki sposób państwo przygotowało się do epidemii, a zwłaszcza do jesiennej fal, odparł, że "cząstkowe kontrole już trwają".

"Zrobimy także kompleksową, ale musimy z tym poczekać, bo większość instytucji jest zajęta walką z epidemią. W ramach już prowadzonych czynności na przykład delegatura katowicka przygląda się podmiotom ochrony zdrowia. Pewną orientację, jak państwo było przygotowane, już mamy" - tłumaczył.

"Delikatnie mówiąc, trudno powiedzieć, że wszystko grało. Widać nieprawidłowości w przygotowaniu szpitali. Z jednej strony mamy te, które mają się zajmować chorymi na COVID, a jednocześnie nie mają potrzebnego sprzętu, na przykład maseczek, respiratorów, etc" - powiedział.

Banaś pytany był również czy NIK kontroluje zakupy, o jakich było głośno, czyli maseczek i respiratorów przez resort zdrowia, Agencję Rezerw Materiałowych czy inne podmioty? "Mamy w planach kontrolę całości procesu, łącznie z zakupami. To będzie pewnie przyszły rok" - poinformował.

Prezes NIK mówił także o kontroli tzw. wyrobów kopertowych. "Wnioski z tej kontroli powinniśmy upublicznić do końca roku. Chcemy prześledzić cały łańcuch decyzyjny: od poleceń premiera do ich wdrażania po podstawy prawne tych działa" - podał. (PAP)

oloz/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
rysiek58
Prezes NIK mówił także o kontroli tzw. wyrobów kopertowych. "Wnioski z tej kontroli powinniśmy upublicznić do końca roku. Chcemy prześledzić cały łańcuch decyzyjny: od poleceń premiera do ich wdrażania po podstawy prawne tych działa"

czekamy z niecierpliwością..
qart
Bardzo dobrze, że już nie ma nikogo zaprzyjaźnionego z prezesem NIK. Jest szansa, że będzie wychwytywał nieprawidłowości u wszystkich. I tak powinno być, żadnych "świętych krów".
jes
Naiwny. Banaś tylko się zabezpiecza gdyby Ziobro coś próbował.
czerwony_wiewior
"Banaś: Nie prowadzę wojny z PiS" - a szkoda :)

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki