REKLAMA

BOE dużo mówi o Brexit

2016-04-14 13:37
publikacja
2016-04-14 13:37
Dzisiejsze posiedzenie Banku Anglii nie przyniosło zaskoczeń, chociaż kilkanaście minut przed decyzją o godz. 13:00 pojawiły się plotki, jakoby 2 członków MPC mogło głosować za cięciem stóp. Ostatecznie jednak za pozostawieniem głównej stopy na poziomie 0,50 proc. byli wszyscy członkowie MPC, czyli dziewięciu. W opublikowanych od razu zapiskach z posiedzenia widać, że sporo dyskutowano dzisiaj nt. ryzyka związanego z czerwcowym referendum ws. wyjścia z Unii Europejskiej. BOE zwrócił uwagę na szereg negatywnych skutków związanych z negatywnym wynikiem (gdyby taki się pojawił).

Takie wyniki dzisiejszego posiedzenia BOE nie są żadnym zaskoczeniem. Jeszcze po wtorkowych lepszych danych nt. marcowej inflacji CPI zwracaliśmy uwagę, że teraz wszystko będzie podporządkowane jednemu głównemu tematowi, od którego będzie zależeć cała reszta. W tym i zwłaszcza ścieżka stóp procentowych. Dzisiejszy przeciek (pytanie na ile tych dwóch członków MPC sporo się wahało, ale jednak ostatecznie zagłosowało jak pozostali) może pokazywać, że MPC będzie rozważać cięcie stóp w przypadku, gdyby Brexit zaczął się materializować. To nie są dobre informacje dla funta na najbliższe tygodnie.

Zerknijmy na wykres popularnego "kabla". Szersze ujęcie wskazuje na kanał spadkowy (zielone linie). W krótkim okresie rynek "złapał" jednak wsparcie w okolicach wcześniejszych dołków niedaleko 1,4078. Nie należy jednak zakładać, że może być to sygnał odwracający falę spadkową, jaka ponownie zaczęła być rysowana od szczytu z 12 kwietnia b.r.

Wykres dzienny GBP/USD

Marek Rogalski - główny analityk walutowy DM BOŚ

Nota prawna:

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego
kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulamin doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajduje się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.
Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki