REKLAMA

Atak rakietowy na tereny firm naftowych w Iraku

2019-06-19 10:10
publikacja
2019-06-19 10:10

Rakieta trafiła w środę rano w tereny zajmowane przez kilka światowych firm naftowych, w tym amerykański koncern ExxonMobil, w pobliżu miasta Basra na południu Iraku - poinformowała iracka armia. Trzy osoby zostały ranne. Nikt nie przyznał się do ataku.

fot. Ako Rasheed / / Reuters

Według irackiej armii atak został przeprowadzony przy użyciu rakiety krótkiego zasięgu Katiusza. Według policji pocisk spadł około 100 metrów od części terenu wykorzystywanego przez ExxonMobil jako centrum pobytu i eksploatacji.

Źródło w siłach bezpieczeństwa poinformowało, że firma ExxonMobil natychmiast ewakuowała 21 zagranicznych pracowników samolotem do Dubaju.

Przedstawiciele firm naftowych powiedzieli, że incydent nie wpłynął na eksploatację, w tym na eksport z południowego Iraku. Inne firmy działające na miejscu to Royal Dutch Shell PLC i włoska Eni SpA.

W maju amerykańskie władze ewakuowały swoich dyplomatów z ambasady w Bagdadzie ze względu na nieokreślone zagrożenia dla interesów USA w Iraku ze strony sąsiedniego Iranu. Władze w Teheranie wspierają działające w Iraku szyickie milicje. 

cyk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (12)

dodaj komentarz
jes
ajwajek i talmud obudzeni samym rankiem z centrali w moskwie by wybielać kraj, który osiągnął szczyt demokracji i wolności.
ajwaj
masz plusa, twój blizniak jednojajeczny tez :)
twoje infantylno-jaskiniowe teksty przypominaja piekne czasy przedszkola
jes
Zielone ludziki wystrzeliły rakietę w ramach pomocy humanitarnej.
nostsherlock
USA wystrzeliło demokrację i oskarża Iran, podżeganie wojenne trwa
eagleeye
Cóż zaraz będą spekulowanie na cenie baryłki ropy. Ot tak się sztucznie zawyża cene tego surowca
talmud
tak "wyrazny & oczywisty" atak iranski jest zagrozeniem "bezpieczenstwa dla calego swiata" ....mozna miec tylko nadzieje ze "niechetnie" ale usa zgodzi sie na wprowadzenie tfu "demokracji w iranie"......
BUAHAH HAAHA HAHA
--__hubert__---__--__--__--__-
talmud lepszy zapewne jest wasz ustrój polityczny , od 1945 byliśmy nim raczeni i część świata , teraz dziękujemy wolimy sami budować swoją przyszłość bez radzieckich towarzyszy
trollmaster odpowiada --__hubert__---__--__--__--__-
terminalne stadium lemingozy.
ajwaj
Neo-kolonizacja w tym rabunek panstwa irackich przyjaciól póki co dziala.
Ale nie dlugo. Irak wybral najbardziej anty-zachodni, gl. anty-USA rzad od masakry przez USA w wojnie z powodu feku kal-bojów. W nienawisci do USA przyjazni sie nawet z Persami.

FAKE polegal na tym, ze Colin Powell-doradca bezp. USA wyjal se w
Neo-kolonizacja w tym rabunek panstwa irackich przyjaciól póki co dziala.
Ale nie dlugo. Irak wybral najbardziej anty-zachodni, gl. anty-USA rzad od masakry przez USA w wojnie z powodu feku kal-bojów. W nienawisci do USA przyjazni sie nawet z Persami.

FAKE polegal na tym, ze Colin Powell-doradca bezp. USA wyjal se w ONZ jako dowód broni chem. z kieszeni fiolke z proszkiem. Reszta patrzyla. Taka fiolka, jesli by to byla prawda, wytrula by cale ONZ i okolice. To byla + bron atomowa itd. przyczyna masakry 1 000 000+ Irakijczyków

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki