REKLAMA

Alior planuje emisję do 220 mln akcji serii I

2016-04-06 07:15
publikacja
2016-04-06 07:15

Alior planuje podwyższenie kapitału zakładowego w drodze emisji do 220 mln akcji serii I, to jest o kwotę do 2,2 mld zł - podała spółka w projektach uchwał na walne, które odbędzie się 5 maja. Bank zawarł też przedwstępną umowę subemisyjną, która gwarantuje podwyższenie kapitału do kwoty ok. 1,645 mld zł.

fot. Igor Smirnow / / FORUM

Emisja planowana jest w ramach subskrypcji zamkniętej, przeprowadzonej w drodze oferty publicznej. Proponowanym dniem prawa poboru jest 23 maja.

Akcjonariuszom posiadającym akcje banku będzie przysługiwało jedno prawo poboru akcji nowej emisji za jedną akcję Aliora.

Jednocześnie Alior poinformował, że w środę 6 kwietnia 2016 r. zawarł przedwstępną umowę subemisyjną z Bankiem Zachodnim WBK, Goldman Sachs International i J.P. Morgan Securities, na podstawie której gwaranci zobowiązali się gwarantować podwyższenie kapitału zakładowego banku do kwoty około 1,645 mld zł, poprzez obejmowanie nowych akcji emitowanych w publicznej ofercie.

"Zobowiązanie gwarantów zostało podzielone w równych częściach pomiędzy BZ WBK, GS oraz JPMorgan" - napisano w raporcie.

Kilka dni temu Wojciech Sobieraj, prezes Aliora, informował, że emisja banku będzie "trochę większa" niż transakcja przejęcia BPH.

"Będziemy jednocześnie starali się podnieść trochę kapitał, żeby zapewnić odpowiednie współczynniki kapitałowe dla banku" - informował wówczas Sobieraj.

Alior zawarł z GE umowę ws. nabycia wydzielonej części BPH. Transakcja nie obejmuje portfela kredytów hipotecznych w CHF, innych walutach obcych i w złotych oraz BPH TFI. Jej zamknięcie przewiduje się do końca roku. Cena za 87,2 proc. udziałów w podstawowej działalności banku to 1.225 mln zł.

Cena za 87,23 proc. udziałów GE w podstawowej działalności banku BPH wynosi 1.225 mln zł, z zastrzeżeniem korekt. Wycena 100 proc. udziału w podstawowej działalności banku to 1.532 mln zł.

Patologia w polisach. Klienci wciąż walczą o oszczędności życia

Patologia w polisach. Klienci wciąż walczą o oszczędności życia

Rzecznik Finansowy bije na alarm: polisy z ufk to nie produkty dla mas. Tymczasem przez prowadzoną w ostatnich latach złą sprzedaż i naganne praktyki branży w tarapatach są dziś tysiące Polaków. Wielu z nich nie ma innego wyjścia niż sądowa walka o utracone oszczędności. Opublikowany wczoraj raport ma im w tych bataliach pomóc.

Alior Bank oczekuje docelowych rocznych synergii, bez uwzględnienia 160 mln zł synergii wynikających z wdrożenia planu transformacji biznesowej, na poziomie około 300 mln zł. Zgodnie z przewidywaniami, docelowy poziom synergii miałby zostać osiągnięty w 2019 roku. (PAP)

morb/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~polak2
szukaja sponsora czy znajda ?Geting tez tak szukał na straty w Rosi i co?nie było chetnych.PZU skupuje Banki tylko kasy nie ma i szuka niwnych na papierki bez pokrycia.
~KIMDZONGTUSK
najpierw PKOBP bierze Nordę nie iwadoo po jakiego grzyba, teraz pzu-alior-bph ....normalny człowiek jakby tak prowadził biznes to by zbankrutował
~MIKA
PODNIOSĄ OPŁATY I PROWIZJE I KASA BĘDZIE.
A WAM KMIOTY WMÓWIĄ, ŻE PODWYŻKI SĄ Z WINY FRANKOWICZÓW I KMIOTY BĘDĄ SOBIE SKAKAĆ DO GARDEŁ A ALIOR BĘDZIE MIAŁ RADOCHĘ !!!
~Tobiasz
Bank skupuje samych bankrutów pieniędzmi PZU. Alior ma kłopoty z płynnością, jak widać potrzebują kapitału dla samych siebie, bo nie mieszczą się w wymogach KNF.
~Geronimo
Gdzie tu logika? Bank, który ma kłopoty nie przejmuje innych banków.
~niepelnosprawny_org
dawno mu podziekowalem
~niepelnosprawny_org
wprawdzie kantor internetowy maja bardzo dobry
~xxx
czyli oferta zamknieta po 10zlp :-) jak się czuja obecni akcjonariusze mniejszościowi ? wydymani ? :-)
~xyz
kto to kupi, jak teraz drenuje się banki z każdej strony..

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki