REKLAMA

Akcjonariusze Alma Market chcą zmienić zarząd i radę nadzorczą 15 listopada

2016-10-19 17:11
publikacja
2016-10-19 17:11

Akcjonariusze Alma Market chcą zmienić zarząd i radę nadzorczą na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, zwołanym na 15 listopada 2016 r. w Krakowie, poinformowała spółka.

fot. Jakub porzycki / / FORUM

Porządek obraz NWZ przewiduje m.in. "podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie zarządu spółki; podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej spółki", jak podano w projektach uchwał.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest notowana na GPW od 1994 r.

Alma Market nie spłaciła kredytów od PKO BP

Alma Market nie spłaciła w wymaganym przez PKO BP kredytów, gdyż spółka kwestionuje skuteczność złożonych przez bank wypowiedzeń umów - poinformowała spółka w komunikacie.

Kilka dni temu PKO BP wypowiedział Almie Market trzy umowy kredytowe, co zobowiązywało ją do spłaty 60,9 mln zł. Wypowiedziane zostały dwa kredyty inwestycyjne (z 2007 r. i 2010 r.) oraz jeden kredyt wielocelowy z 2013 r.

Termin wypowiedzenia wynosił 7 dni licząc od dnia następnego po dniu doręczenia wypowiedzenia.

Zarząd Alma Market złożył 14 października do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymuje złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

ISBNews/PAP

Źródło:Bankier24
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~reni
Alma była super i Polski sklep
~dede
Pytanie na jakich firmach Exec. Search polegała RN zatrudniając kończący się własnie Zarząd???!!! Drodzy Czytelnicy, chyba chcielibyśmy poznać tych znawców od szklanej kuli??? Co tam my! Udziałowcy chcieliby poznać, a chyba w szczególności wierzyciele, nie???
~BujajMnieBujaj
ale najpierw niech wypchaja sobie kieszenie. Strategia wcisniecia komus teraz tego biznesu to strzal nie w stope a w leb !
~Eskimos
Alma, sklep, w którym nikt nie kupuje..
Szyneczka za 60 złotych, masło za 7...a potem do zwykłego marketu po pieczywo...bo te z almy smakuje jak posiekany pieniek.
~i_amen
nie kłam. Kupowałem w almie, dopóki nie zaczęły się kłopoty z zatowarowaniem
~cuda
Akcjonariusze, z których głównym jest sam prezes nagle nie ufają zarządowi i RN?...brawo! Przecież to jest słabe! I tak w takim układzie za sznurki pociągać będzie aktualny prezes. Czy tylko ja to widze? Pytanie nie kto będzie w zarządzie - pytanie czy managerowie tam zarządzający mają pomysł co dalej??? bo ja mam wrażenie,że NIE!!!
~Mała
Czyli 16 listopada koniec Almy,?????
~mum
alma powinna sie dogadać z Lidlem, i wydymać biedrę :)
~mum
maja działające lokale. ludzi, magazyny itp
~Gość odpowiada ~mum
Czasami w sieciach sklepów następują zmiany personalne we władzach. W b.r. już tak było: http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/marcpol-ma-nowego-inwestora-marek-mikuskiewicz-nie-jest-juz-prezesem-spolki,127899.html

Powiązane: Moda, odzież, ubrania, przemysł tekstylny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki