REKLAMA

Afera respiratorowa. NIK stwierdził nieprawidłowości w wydatkach ministerstwa

2021-06-23 07:03
publikacja
2021-06-23 07:03
Afera respiratorowa. NIK stwierdził nieprawidłowości w wydatkach ministerstwa
Afera respiratorowa. NIK stwierdził nieprawidłowości w wydatkach ministerstwa
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

W sprawie zakupu respiratorów od handlarza bronią były nieprawidłowości - napisała środowa Gazeta Wyborcza w materiale "NIK przejrzał na oczy". Takie stwierdzenie ma się znajdować w raporcie przesłanym przez NIK sejmowej komisji zdrowia - podała GW.

Gazeta zaznacza, że to zasadnicza zmiana, bo od kwietnia inspektorzy mieli do respiratorów tylko drobne uwagi.

Według dziennika badaniem transakcji z początku pandemii koronawirusa NIK zajął się podczas kontroli wykonania budżetu państwa za 2020 r. GW uważa, że o łagodnym podejściu kontrolerów do transakcji z firmą E&K w wystąpieniu pokontrolnym nie wiedział szef Izby Marian Banaś.

Dlatego teraz raport jest ostrzejszy - zaznacza dziennik - i Izba częściowo negatywnie ocenia działanie w tej sprawie, choć NIK pozytywnie zaopiniowała sprawozdania MZ z wykonania budżetu.

"Izba stwierdziła liczne nieprawidłowości w wydatkach ministerstwa i oceniła je +jako poniesione z naruszeniem prawa lub niegospodarne+" - cytuje raport NIK środowa GW. (PAP)

ago/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
3456
w Polsce za kradzież się nagradza za spryt nikt nie poszedł siedzieć , ukradnij pierwszy milion ,dalej już pójdzie samo . i coraz to więcej młodego narybku się zaczyna pokazywać ,aż oczki im się błyszczą do złodziejstwa do koryta . na razie się podlizują tym rasowym wygą . /obóz pracy Kraków Płaszów/ tam uczyli w Polsce za kradzież się nagradza za spryt nikt nie poszedł siedzieć , ukradnij pierwszy milion ,dalej już pójdzie samo . i coraz to więcej młodego narybku się zaczyna pokazywać ,aż oczki im się błyszczą do złodziejstwa do koryta . na razie się podlizują tym rasowym wygą . /obóz pracy Kraków Płaszów/ tam uczyli poszanowania do pracy i przestrzegania prawa.
tomkooo
po prostu bolacy sa przyzwyczajeni do bylejakosci - to nasz znak firmowy.
wszystko bylejakie, sluzba zdrowia, sądownictwo, milicja, politycy, itp. itd :)
3456
a maskowej jeszcze nie ma , szczepionkowa będzie póżniej ,bo cisza a już było od A do Z szkoda że Tuska nie ma , to już alfabet łaciński by się kończył .
darius19
ooo!!! jest "ajwaj_" ze stajni cara Putina. Admirator wschodnich wzorowych demokracji. Bolszewickie propagandowe metody. Zamet, Dezinformacja, Oplowanie. Bedzie premia? Wyglada na to ze Zelazny Marian sie nie przestraszyl i robi swoja robote.
"ajwaj_2021-01-25 20:57 Pez. Putin, prosty chlopak z podwórka Leningradu,
ooo!!! jest "ajwaj_" ze stajni cara Putina. Admirator wschodnich wzorowych demokracji. Bolszewickie propagandowe metody. Zamet, Dezinformacja, Oplowanie. Bedzie premia? Wyglada na to ze Zelazny Marian sie nie przestraszyl i robi swoja robote.
"ajwaj_2021-01-25 20:57 Pez. Putin, prosty chlopak z podwórka Leningradu, syn nauczycielki > dochody nie bardzo byly, ma niespotykane talenty Multitasking.
Potrafi jednoczesnie ustalac cós o wojnie w Syrii, Karabachu, mieszkaniach we Wladywostoku, na przerwie sniadaniowej rezmawia z Murzynami, Arabami, Makronem
Do tego czarne pasy sztuk walki
ajwaj_
PISia - marabut jest u was koszerny?
Tanie na prezent
https://img.wiocha.pl/images/5/3/53567757fbd61059e5fa7811d2c0b7a3.jpg
ajwaj_
""były nieprawidłowości""

Odwrotnie, Magdalenka POPiSów rabuje od 30+ lat
Nieprawidowosci to wpadki
Ale wtedy obrona recydywy
"Jak cie zlapia za reke
mów > nie twoja reka"
kaajusz
Dobre intencje usprawiedliwiają łamanie prawa ?
lorelie
a ja żeby ratować życie Polaków w sytuacji kiedy nawet amerykanie ( agenci CIA)" ukradli" walizką pieniędzy samolot z maseczkami bodajże niemcom, zakupił bym respiratory nawet od handlarza narkotyków. Takie działanie w obronie życia ludzi to stan wyższej konieczności. Może ktoś wskaże od kogo wtedy takie a ja żeby ratować życie Polaków w sytuacji kiedy nawet amerykanie ( agenci CIA)" ukradli" walizką pieniędzy samolot z maseczkami bodajże niemcom, zakupił bym respiratory nawet od handlarza narkotyków. Takie działanie w obronie życia ludzi to stan wyższej konieczności. Może ktoś wskaże od kogo wtedy takie respiratory można było kupić? można się czepiać finansów i to należy sprawdzić ile kasy poszło bokiem ale czepianie się że służby załatwiły respiratory to jakaś farsa. ****ć szambelana !
hal9ooo
Zapomniałeś dodać, że te respiratory nie zostały użyte bo handlarz się z umowy nie wywiązał.
Stracono (przetransferowano do pissowskiej kieszeni parę milionów ). Nawet w stanie "wyższej konieczności" (...kto właściwie o tym decyduje kiedy on jest? ...to dość uznaniowe) należy przestrzegać prawa.

Powiązane: Raport NIK

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki