REKLAMA

36 proc. pracowników boi się, że straci zatrudnienie

Barbara Sielicka2010-11-22 07:30
publikacja
2010-11-22 07:30

Już trzeci miesiąc z rzędu pogarszają się nastroje społeczne w Polsce. Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że 55 proc. Polaków jest niezadowolonych z sytuacji w kraju.

Najbardziej krytycznie wypowiadają się robotnicy (62 proc. z nich twierdzi, że sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku) oraz rolnicy (61 proc.), a spośród biernych zawodowo – bezrobotni (64 proc.) i emeryci (61 proc.). Z kolei przekonanie, że sytuacja w Polsce idzie w dobrym kierunku podzielają w większości przedstawiciele kadry kierowniczej i wyżsi specjaliści (56 proc.), prywatni przedsiębiorcy (48 proc.), pracownicy średniego szczebla, w tym technicy (42 proc.), a także uczniowie i studenci (42 proc.).

Polacy zostali także zapytani o kondycje swoich zakładów pracy. 53 proc. z nich określa stan firmy jako dobry, dla 15 proc. budzi ona niepokój, a 30 proc. ocenia ją jako przeciętną. Zwiększa się jednak liczba osób, która twierdzi, że sytuacja ich zakładów pracy pogorszy się w najbliższym czasie.

Z kolei pozostające bez zatrudnienia wskazują, że praca oferowana w ich miejscowości lub w pobliżu nie zawsze jest satysfakcjonująca. Ponad dwie piąte ankietowanych (42 proc.) twierdzi, że praca jest trudno dostępna, a co siódmy (14 proc., spadek o 3 punkty) uważa, że nie ma jej wcale.

Wzrasta natomiast poczucie zagrożenia bezrobociem. Ponad jedna trzecia respondentów mających pracę (36 proc., wzrost od września o 4 punkty) obawia się jej utraty, z czego co jedenasty (9 proc., wzrost o 3 punkty) bardzo poważnie liczy się z taką ewentualnością. Dla porównania: 25 proc. pracowników jest pewna swoich miejsc pracy.

Barbara Sielicka
Bankier.pl
b.sielicka@bankier.pl

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
casper25
Po co znosić abonament skoro i tak nikt (prawie) go nie płaci? ;) Lepiej niech zostanie jak jest, niż jakby mieli przekombinować z tym abonamentem. Teraz przynajmniej nie ma prawnej możliwości ściągnięcia abonamentu z osób go nie płacących, można wysyłać jedynie upomnienia i żądania zapłaty. A wiadomo, że i tak Po co znosić abonament skoro i tak nikt (prawie) go nie płaci? ;) Lepiej niech zostanie jak jest, niż jakby mieli przekombinować z tym abonamentem. Teraz przynajmniej nie ma prawnej możliwości ściągnięcia abonamentu z osób go nie płacących, można wysyłać jedynie upomnienia i żądania zapłaty. A wiadomo, że i tak każdy to oleje :) więc nie jest źle :)
~Gaweł
No, ale jest super fajnie i partia miłości właśnie wygrała kolejne wybory! Co jest kretyni? Dlaczego ujadacie skoro jest tak fajnie i jesteście wierni PO? To teraz najpierw wypłaczą się ankieterom, że się boją o pracę a POtem dawaj idut gołosowat na Tusku! Urrrrra!!!!!
~Evido
Gaweł masz racje ale idź z tym komentarzem na onet albo na tvn - przypominam że w prezydenckiej sondzie wyborczej na bankierze wygrał J. Korwin Mikke.
Więc to nie "MY" ujadamy i głosujemy na POlszewików ;)
~lkghjh
prawdziwy kryzys nadciąga.
~erni
zielona wyspa..premierze gdzie jest zniesiony abonament rtv??

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki