REKLAMA

300+ na pewno dla wszystkich? Są wątpliwości

2021-08-30 06:44
publikacja
2021-08-30 06:44
300+ na pewno dla wszystkich? Są wątpliwości
300+ na pewno dla wszystkich? Są wątpliwości
fot. Billion Photos / / Shutterstock

Rodzice składają wnioski o tzw. 300+ na wyprawkę szkolną już od początku lipca. Czy na pewno wszyscy skorzystają z programu? Są wątpliwości - pisze w poniedziałek "Gazeta Wyborcza".

Gazeta przypomina, że w tym roku rząd zmienił zasady przyznawania 300+. Wnioski o świadczenie są przyjmowane od 1 lipca do 30 listopada, ale nie tak jak dotychczas – przez gminy lub powiatowe centra pomocy rodzinie, a przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. O świadczenie można aplikować jedynie elektronicznie. Ponadto pieniądze są wypłacane jedynie na rachunek bankowy.

Jak podaje "GW", te zmiany budzą wątpliwości pracowników ośrodków pomocy społecznej, którzy obawiają się ograniczenia dostępu do świadczenia. Chodzi przede wszystkim o biedniejsze rodziny, mieszkające w małych miejscowościach lub na wsiach i o tzw. e-wykluczonych - wskazuje dziennik. Powołuje się na dane, wedle których w Polsce blisko 5 mln osób wciąż nie korzysta z internetu ani komputera, a jak podaje NBP, około 10 proc. Polaków nie posiada konta bankowego.

Gazeta zauważa, że wprowadzono rozwiązanie mające pomóc tym, którzy dotychczas wszelkie wnioski o pomoc finansową składali na papierze: w wybranych placówkach Poczty Polskiej, urzędach miast, gmin, ośrodków pomocy społecznej czy domach kultury uruchomiono specjalne mobilne punkty ZUS. Wszystkich problemów to jednak nie rozwiąże - pisze dziennik.

kmz/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kamana
Niestety, skoro tak zarządzili to trzeba będzie się dostosować. Cieszę się, że na inne rzeczy mam wpływ jak wybór sprzętu do domu. Niedawno kupiłam sobie nowy odkurzacz iRobota i chodzi jak ja tego chcę. Na urzędy niestety nie mam wpływu
klemass
Fajnie, że jest ten dodatek. Jakoś trzeba sobie radzić. Tu coś odłożyłem, tam jakaś promocja i z mokką w worlboxie kupiłem buty dla wszystkich. Usługa rozłożenia zapłaty na trzy raty solidnie ratuje mój portfel.
daniel_1
Aby skorzystać ze świadczenia musisz zakupić komputer z oprogramowaniem, zakupić dostęp do internetu i zapłacić za prąd potrzebny do pracy komputera.

Powiązane: Dobry start - 300 zł na wyprawkę szkolną

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki