REKLAMA
ZGARNIJ NAGRODY! 10 pytań o inwestowanie od prof. Borowskiego

    Sprzedaż Noble Funds TFI została sfinalizowana

    2025-09-10 16:44, akt.2025-09-10 17:18
    publikacja
    2025-09-10 16:44
    aktualizacja
    2025-09-10 17:18

    Syndyk Getin Noble Bank w upadłości oraz VeloBank zamknęli proces przeniesienia 86,83 proc. akcji Noble Funds TFI z masy upadłości GNB na rzecz VeloBanku - poinformował w komunikacie Marcin Kubiczek, syndyk Getin Noble Banku i Idea Banku. Przejęty podmiot przejdzie rebranding i będzie funkcjonował jako VeloFunds TFI.

    Sprzedaż Noble Funds TFI została sfinalizowana
    Sprzedaż Noble Funds TFI została sfinalizowana
    fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

    Jak podano, zamknięcie transakcji (tzw. closing) to ostatni etap procesu sprzedaży Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Noble Securities. Pieniądze z transakcji trafią do masy upadłości Getin Noble Banku i Idea Banku.

    W październiku 2024 r., syndyk informował, że VeloBank złożył najlepszą ofertę pod kątem ceny i czasu zamknięcia transakcji. W grudniu na transakcję zgodził się UOKiK, w marcu 2025 r. zaakceptował ją Sędzia-Komisarz, a we wrześniu KNF.

    Noble Funds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA specjalizuje się w tworzeniu oraz zarządzaniu otwartymi i zamkniętymi funduszami inwestycyjnymi, świadczy usługi asset management polegające na profesjonalnym zarządzaniu indywidualnym portfelem papierów wartościowych oraz doradztwa inwestycyjnego. Działa na rynku od listopada 2006 r.

    Przejęty podmiot przejdzie rebranding i będzie funkcjonował w strukturze grupy kapitałowej VeloBanku jako VeloFunds TFI. Zmianie ulegną nazwy funduszy, adres strony internetowej, serwis online, logotyp i identyfikacja wizualna spółki.

    "Utworzenie VeloFunds TFI to kolejny krok, po przejęciu spółki leasingowej i podpisaniu wstępnej umowy zakupu części detalicznej Citi Handlowego w budowaniu silnego banku z kompletną ofertą" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym VeloBanku, prezes VeloBanku Adam Marciniak.

    "Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy naszą ekspansję z wykorzystaniem TFI. To przejęcie umożliwi nam poszerzenie oferty inwestycyjnej oraz wprowadzenie nowych rozwiązań, które przyciągną klientów poszukujących sposobów na dywersyfikację portfeli i optymalny zwrot na aktywach. Powstanie VeloFunds TFI to także istotny krok w kierunku wzbogacenia naszej oferty private banking" – dodał.

    Z komunikatu wynika, że w skład rady nadzorczej przejmowanego podmiotu weszli: Adrian Adamowicz (przewodniczący rady nadzorczej), Tomasz Kubiak (wiceprzewodniczący rady nadzorczej), Katarzyna Kołodziejczyk-Soszka (członkini), Monika Rozbicka-Szlosek (członkini), Andrzej Szeworski (członek niezależny) i Marek Przybylski (członek niezależny).

    Rada powołała na stanowisko prezesa zarządu Piotra Żochowskiego. W zarządzie pozostaną Sylwia Magott (wiceprezeska) i Norbert Talarczyk (wiceprezes), a od 1 października dołączy do nich Marcin Żółtek. (PAP Biznes)

    doa/ asa/

    Źródło:PAP Biznes
    Tematy

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz

    Powiązane:

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki