19 milionów euro kary za zmowę cenową

Ponad 19 milionów euro kary dla pięciu producentów kopert. Komisja Europejska ustaliła, że brali oni udział w zmowie cenowej między 2003 a 2008 rokiem, wspólnie podwyższali ceny oraz wymieniali się poufnymi informacjami handlowymi. Chodzi o szwedzką firmę Bong , francuskie GPV i Hamelin, niemiecką Mayer-Kuvert oraz hiszpańską Tompla.

"Firmy te wyznaczyły klientów i koordynowały ceny we Francji, w Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii i Wielkiej Brytanii" - powiedziała unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. Ponadto uzgadniali oni wspólnie odpowiedzi na oferty prezentowane przez największych europejskich klientów. Margrethe "Kartel ten był aranżowany przez najwyższych menadżerów, którzy ukrywali nielegalny charakter swoich spotkań" - dodała Margrethe Vestager.

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie w tej sprawie we wrześniu 2010 roku. Wszyscy producenci zgodzili się na ugodę dlatego ich kary zmniejszono o 10% w porównaniu z pierwotnymi kwotami.

Informacyjna Agencja Radiowa./IAR/Magdalena Skajewska/Bruksela/moc

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~Tomek

Az pierwszy napisze!! No to juz nie ma zadnej konkurencji!! Zeby sie na koperte warta 1 eurocenta!!!Bosze widzisz a nie grzmisz!! Nie ma swietosci...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne