Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

reklama

OncoArendi ma umowę o współpracy naukowej dot. rozwoju platformy SMR

(fot. FORUM)

OncoArendi podpisało umowę o współpracy naukowej z Międzynarodowym Instytutem Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) dotyczącej platformy SMR, czyli platformy małych cząsteczek celujących w RNA - podała spółka w komunikacie prasowym.

Jak podano, prace nad technologią leków małocząsteczkowych modulujących funkcje RNA są jednym z trzech filarów strategii rozwoju spółki na lata 2021-2025.

"Planowane badania obejmą rozwój i optymalizację Platformy Bioinformatycznej i wchodzących w jej skład programów komputerowych, które będą jednocześnie wykorzystywane do odkrywania nowych związków małocząsteczkowych w ramach tej współpracy. Wartość wynagrodzenia dla MIBMiK, przewidzianego w umowie współpracy, wynosi 2,5 mln zł netto. Umowa obejmuje również deklarację OncoArendi do poniesienia nakładów na realizację zadań badawczych po stronie spółki w kwocie co najmniej 2 mln zł" - napisano.

OncoArendi rozpoczęło również negocjacje z klauzulą wyłączności z MIBMiK na zawarcie umowy dotyczącej udzielenia przez MIBMiK licencji na oprogramowanie bioinformatyczne. Okres wyłączności został ustalony na 6 miesięcy. (PAP Biznes)

pel/ osz/

powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty