REKLAMA

mBank płaci na lokacie 8 proc. Ale stawia warunki

Wojciech Boczoń2022-07-20 12:28analityk Bankier.pl
publikacja
2022-07-20 12:28
mBank płaci na lokacie 8 proc. Ale stawia warunki
mBank płaci na lokacie 8 proc. Ale stawia warunki
/ mBank

Po ostatniej podwyżce stóp procentowych oprocentowanie depozytów poszybowało w górę. Coraz łatwiej jest znaleźć depozyt na 6-7 proc. Stawkę podbija mBank, oferując lokatę na 8 proc. w skali roku. Ale nie jest to oferta dla każdego.

Jest to bowiem lokata (12M) powiązana z funduszami inwestycyjnymi. Na dodatek bank wymaga zaangażowania sporego kapitału, bo minimum 50 tys. zł. Połowa tej kwoty trafi na rachunek lokaty, a druga połowa zostanie zainwestowana w fundusze. Nie jest to jednak jedyny warunek, jaki mBank stawia inwestorom. Fundusze trzeba bowiem utrzymać przez minimum 300 dni, a dodatkowo inwestor powinien dokonać jeszcze minimum 10 wpłat po 500 zł każda.

Osoby z grubszym portfelem mogą skorzystać z oferty lokaty wielokrotnie. Maksymalna kwota wszystkich lokat, które można założyć w ramach promocji, wynosi bowiem 3 000 000 złotych. W ramach promocji można zatem założyć tyle lokat, by nie przekroczyć kwoty maksymalnej. Lokata nie będzie się odnawiać – po zakończeniu promocji środki wrócą na rachunek klienta. Oprocentowanie standardowe lokaty, czyli takie, gdy klient nie spełni warunków lub zerwie depozyt wcześniej, wynosi 0,01 proc.

W ramach promocji klient ma do wyboru 2 warianty inwestycji: „Lokata i jedna z gotowych strategii inwestycyjnych” lub „Lokata i 5 funduszy”. Lista funduszy dostępnych w ramach inwestycji znajduje się na stronie banku, w regulaminie promocji. Bank przypomina, że wszystkie fundusze posiadają tzw. opłaty za zarządzanie. Szczegółowe informacje o wysokości opłat za zarządzanie znajdują się w dokumencie „Kluczowe informacje dla inwestora” dostępnym na platformie inwestycyjnej.

Jeśli szukają Państwo standardowych lokat na 7 proc., polecam uwadze tekst Moniki Dekrewicz pt. Najlepsze lokaty półroczne. Rekordzista daje 7,50% w skali roku.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (9)

dodaj komentarz
olmert
Boczek, dlaczego nazywacie ten badziew 'lokatą' - to niekoszernie!
dariuszpiasecki
KNF na wyciągnął lekcji z "polisolokat" i pozwala na używanie terminu "lokata" dla produktu finansowego który lokatą nie jest. Za kilka lat znowu będzie płacz "nie wiedziałem" że mogę stracić na lokacie 20%, niech oddają moje pieniendze złodzieje jedne!
greg2k
Jak to cos można nazwać LOKATĄ jak to jest w 1/2 fundusz akcyjny i amba wciągnie kupę tej kasy. Dlatego ten mBanczek tak chętnie to reklamuje. GDZIE JEST KNF? ZA TO KARA POWINNA BYĆ NA JUŻ!
tomaszektoma
8% ?

a jak fundusz straci polowe to w sumie bedzie -25% na lokacie?
olmert
Commerzbank od kilku lat dość aktywnie zabiega o nabywcę mBąku. Tak czy siak Stypułkower jest najlepiej zarabiającym szefem bankowym - przytula 5 baniek rocznie!
m00zyk
XD A tak na serio - obrzydliwa polityka banku...
daniel_1
To nie jest oferta lokaty i nie powinno się tego tak nazywać.
Raczej jest to wabik na zakup funduszy, gdzie prowizja za nabycie funduszy to pewnie kilka procent i za zarządzanie kolejne kilka procent.
Świetna oferta.
olmert
Nie wymagasz czasem zbyt wiele od piszących dla Bankiera?

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki