Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Zdjęcie Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl


Lokata Mobilna na Start w VeloBanku – informacje podstawowe

VeloBank to jedna z niewielu instytucji, które w dobie rekordowo niskich stawek wciąż posiadają w ofercie kilku produktów oszczędnościowych ze stawką zdecydowanie wyższą niż symboliczne 0,01 proc. w skali roku.

Lokata Mobilna na Start to najnowszy depozyt banku, który został wprowadzony obok znanej już klientom banku Lokaty Mobilnej, jako lepsza, bo atrakcyjniejsza cenowo, alternatywa dla nowych klientów.

Zainteresowani pełną ofertą banku, mogą również rozważyć założenie jednej z poniższych lokat:

 • Lokata na nowe środki – propozycja zarówno dla nowych, jak i stałych klientów z jednym warunkiem – wpłatą nowych środków na depozyt,
 • Lokata tradycyjna – depozyt bez tzw. gwiazdek,
 • Lokata rentierska – lokata z comiesięczną wypłatą odsetek,
 • Lokata walutowa – skierowana do posiadaczy środków w euro lub dolarach amerykańskich.

Jak założyć Lokatę Mobilną na Start?

Lokaty Mobilne są charakterystycznym produktem bankowym, bowiem od razu zdradzają sposób, w jaki można je założyć. O depozyt tego typu należy złożyć wniosek przez aplikację mobilną, która w tym procesie jest niezbędnym elementem. Dostęp do bankowości mobilnej zapewni z kolei posiadanie już jakiegoś produktu z oferty banku. Nie musi to być konto osobiste (choć może), co z pewnością docenią posiadacze rachunków w innych bankach. Przykładowo do rej grupy zaliczają się:

Lokata Mobilna na Start odznacza się nie tylko metodą założenia, ale jest opatrzona dodatkowym warunkiem. Aby z niej skorzystać, należy być nowym klientem VeloBanku. Można sobie zadać pytanie co to oznacza, skoro wymagany jest do skorzystania z niej dostęp do aplikacji mobilnej i posiadanie innego produktu. Kluczowy jest czas aktywowania pierwszego profilu w bankowości internetowej. Klient ma 30 dni od tego momentu na założenie Lokaty Mobilnej na Start. Wymagane jest również wyrażenie zgód marketingowych.

Kwota minimalna i kwota maksymalna Lokaty Mobilnej na Start

Lokata Mobilna na Start – kwota minimalna i maksymalna

Parametr

Wartość

Kwota minimalna

1000 zł

Kwota maksymalna

50 000 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji na stronie internetowej banku

Pierwsza ważna informacja na temat limitów na Lokacie Mobilnej na Start to ograniczenie maksymalnego wkładu na poziomie 50 000 zł. VeloBank nie wyróżnia się takim podejściem spośród konkurencji. Zastosowanie niskiej kwoty maksymalnej to częste rozwiązanie w przypadku wyżej oprocentowanych depozytów. Co więcej, VeloBank nie pozwoli na założenie więcej niż jednej Lokaty Mobilnej na Start, co pozwoliłoby na ominięcie tej przeszkody.

Kwota minimalna wyznaczona została na poziomie 1000 zł, czyli tyle samo, co w przypadku niektórych z pozostałych lokat banku. Pozwoli to na skorzystanie z oferty nawet w przypadku zgromadzenia niewielkich oszczędności.

Lokata Mobilna na Start – oprocentowanie

Lokata Mobilna na Start – oprocentowanie

Parametr

Wartość

Okres lokaty

2 miesiące

Oprocentowanie [p.a.]

7,00%  

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji na stronie internetowej banku

Lokatę Mobilną na Start można otworzyć na 2 miesiące. Nie jest to popularny termin, jednak jego dobrą stroną jest szybkie odmrożenie kapitału i zysk na lokacie. Nieco mniej korzystna jest tego naturalna konsekwencja, czyli krótki czas, w którym mogą się naliczyć odsetki.

Oprocentowanie na Lokacie Mobilnej na Start jest stałe i niezależne od wysokości wpłaconej sumy. Kapitalizacja następuje po zakończeniu okresu trwania lokaty tj. po dwóch 2 miesiącach.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty Mobilnej na Start?

I tak i nie. Z dwóch powodów. Lokata Mobilna na Start jest nieodnawialna, jeśli klient posiada w banku konto osobiste lub konto oszczędnościowe. W takiej sytuacji po zapadnięciu terminu zapadalności, tj. upływie dwóch miesięcy, środki z lokaty powiększone o narosłe odsetki trafią na rachunek klienta.

W przeciwnym razie, tj. np. w przypadku posiadania innej lokaty w VeloBanku, Lokata Mobilna na Start zostanie odnowiona na kolejny okres. Trzeba jednak wiedzieć, że depozyt nie będzie miał takiego samego oprocentowania. Po pierwsze Lokata na Start Mobilna jest skierowana tylko dla nowych klientów, co oznacza, że po skorzystaniu z niej deponent traci tę cechę i nie może jej założyć ponownie. Po drugie VeloBank stosuje taką politykę do wszystkich lokat odnowionych. Aktualne oprocentowanie Lokaty Mobilnej na Start po odnowieniu wynosi 0,15 proc. w skali roku.

Lokata Mobilna na Start – informacje dodatkowe

Lokata Mobilna na Start dostępna jest tylko w PLN.

Zalety Lokaty Mobilnej na Start

 • jedna z najwyższych stawek na rynku,
 • niska kwota minimalna pozwalająca na skorzystanie szerokiemu gronu klientów,
 • oprocentowanie stałe niewrażliwe na zmiany rynkowe,
 • brak opłat za otwarcie i prowadzenie lokaty.

Wady Lokaty Mobilnej na Start

 • konieczność posiadania innego produktu VeloBanku,
 • możliwość założenia wyłącznie przez bankowość mobilną,
 • możliwość skorzystania tylko raz,
 • oferta tylko dla nowych klientów,
 • niska kwota maksymalna.