mBank ostrzega przed wirusem atakującym smartfony

mBank ostrzega właścicieli smartfonów z systemem operacyjnym Android przed nową wersją szkodliwego oprogramowania. Na zainfekowanych telefonach przy próbie wejścia do aplikacji mobilnej pojawia się nakładka, która wymaga potwierdzenia numeru telefonu.

Pomysłowość oszustów nie zna granic, dlatego na każdym kroku zalecana jest ostrożność. Tym razem mBank w oficjalnym komunikacie informuje klientów o kolejnej metodzie wyłudzania danych. Celem przestępców jest przede wszystkim przechwycenie numeru telefonu i danych do logowania. Będąc w posiadaniu przedmiotowych informacji, oszuści bez problemu mogą zlecić przelew na swój rachunek i przekierować wiadomość SMS z hasłem autoryzacyjnym na podstawiony numer telefonu.

mBank ostrzega przed wirusem atakującym smartfony
mBank ostrzega przed wirusem atakującym smartfony

mBank opisuje cały schemat działania oszustów. Na zainfekowanym telefonie pojawia się informacja o konieczności przeprowadzenia weryfikacji numeru telefonu. Po naciśnięciu „Kontynuuj” użytkownik proszony jest kolejno o podanie numeru telefonu, wyprowadzenie wygenerowanego kodu PIN oraz identyfikatora wraz z hasłem do serwisu transakcyjnego.

mBank ostrzega przed wirusem atakującym smartfony
mBank ostrzega przed wirusem atakującym smartfony

W sytuacji, kiedy klient ma jakiekolwiek podejrzenia, że jego telefon został zainfekowany, powinien bezzwłocznie zmienić hasło do serwisu transakcyjnego mBanku, przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie oraz zmienić PIN do aplikacji mobilnej mBanku.

mBank przy okazji przypomina klientom, że:

  • nie prosi o podanie identyfikatora i hasła do serwisu transakcyjnego w aplikacji mobilnej,
  • nie wysyła na telefon komórkowy żadnych certyfikatów bezpieczeństwa lub innych aplikacji do zainstalowania,
  • nie prosi o wykonanie przelewów testowych,
  • nie wysyła do klientów wiadomości e-mail zawierających link do serwisu bankowości internetowej (czyli kierujących na stronę logowania do serwisu mBanku).
(Bankier.pl)

Katarzyna Rostkowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl