REKLAMA

Zmanipulowane Manometry

2004-07-22 16:19
publikacja
2004-07-22 16:19
Postępowanie wyjaśniające kontrowersje dotyczące wzrostu kursu Manometrów jest na ukończeniu. Prokuratura namierzyła dwóch podejrzanych o spowodowanie wzrostu notowań do ponad 1400% w kwietniu tego roku. Prokuratura dochodzi, czy doszło do manipulacji – informuje dzisiejsze wydanie Parkietu. Prowadzone przez organy śledcze działania sprawdzające dotyczą dwóch inwestorów indywidualnych. Obecnie ustalane jest, czy to oni są w głównej mierze odpowiedzialni za wzrost kursu walorów spółki Manometry z 10 zł do 149 zł w kwietniu.

30 kwietnia zarząd GPW zawiesił obrót akcjami spółki, uzasadniając decyzję utrzymującym się znacznym wzrostem kursu, który nie miał u podstaw żadnych przesłanek dotyczących firmy. Jeszcze w tym samym dniu zarząd KFM Manometry ostrzegł, iż zaistniała sytuacja dotycząca akcji spółki to najprawdopodobniej manipulacja. Po tygodniu akcje zostały przywrócone do notowań.

KPWiG zareagowała w połowie maja, wysyłając zawiadomienie do prokuratury, razem z materiałami dowodowymi. Tymczasem niemiecki inwestor strategiczny Wika Systems ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji – oferuje 57,4 zł w okresie od 15 lipca do 16 sierpnia. W ten sposób chce przejąć 23,89 tys akcji, co pozwoliłoby zwiększyć zaangażowanie inwestora do 100%.
Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki