REKLAMA

Złoty nadal najsłabszy w regionie

2016-04-14 15:58
publikacja
2016-04-14 15:58
Polska waluta wciąż pozostaje najsłabsza w regionie, co nadal jest wynikiem utrzymujących się obaw związanych z sytuacją polityczną - rynek zastanawia się w którą stronę będzie ewoluował konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego i czy w dłuższym okresie nie stanie się on nazbyt kosztowny dla gospodarki.

Wykres przebiegu stóp zwrotu dla EUR/PLN, oraz EUR/HUF, EUR/CZK i EURRON za ostatnie 5 dni, źródło: Stooq.pl

W efekcie złoty może stać się dość wrażliwą walutą na każde, niepokojące informacje z globalnego rynku. Tymczasem jutro o godz. 4:00 poznamy kluczowe dane z Chin (PKB w I kwartale, oraz marcowe odczyty sprzedaży detalicznej, produkcji przemysłowej i inwestycji w aglomeracjach), które mogą ustawić końcówkę tygodnia na rynkach wschodzących. Inwestorzy mogą wiązać z nimi pewne obawy, o czym świadczy chociażby brak pozytywnej reakcji złotego na dane o inflacji CPI z USA, które jeszcze bardziej odsuwają perspektywę podwyżki stóp przez FED.

Analiza techniczna sugeruje jednak, że zarówno EUR/PLN, jak i USD/PLN może być w piątek trudno wyraźnie naruszyć dzisiejsze maksima przy 4,3083, oraz 3,8345, gdyż znajdują się one w obszarze mocnych technicznych oporów.

Wykres dzienny EUR/PLN

Wykres dzienny USD/PLN

Sporządził:

Marek Rogalski - główny analityk walutowy DM BOŚ

Nota prawna:

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego
kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulamin doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajduje się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.
Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki