REKLAMA

Ziobro: Premier Morawiecki ma umiejętność przekonywania kierownictwa PiS do polityki, która rozmija się z naszym programem

2021-03-21 10:26
publikacja
2021-03-21 10:26
Ziobro: Premier Morawiecki ma umiejętność przekonywania kierownictwa PiS do polityki, która rozmija się z naszym programem
Ziobro: Premier Morawiecki ma umiejętność przekonywania kierownictwa PiS do polityki, która rozmija się z naszym programem
/ PiS

Premier Mateusz Morawiecki ma dużą umiejętność przekonywania kierownictwa PiS do polityki, która jednak rozmija się z naszym programem z 2014 r., który nie został nigdy odrzucony - ocenił w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" prezes Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania tygodnika "Sieci" odniósł się do aktualnej sytuacji w Zjednoczonej Prawicy. Zwrócił uwagę, że w niektórych punktach stanowiska PiS i Solidarnej Polski się rozmijają.

"Decydującą rolę w budowaniu polskiej polityki w odniesieniu do Unii ma premier Mateusz Morawiecki. To bardzo zdolny i otwarty na współpracę z UE polityk. Ma dużą umiejętność przekonywania kierownictwa PiS do polityki, która jednak rozmija się z naszym programem z 2014 r., który nie został nigdy odrzucony" – powiedział Zbigniew Ziobro.

Ziobro zaznaczył jednocześnie, że Solidarna Polska zgadza się z Prawem i Sprawiedliwością co do zagrożenia ze strony Rosji. Dodał również, że "poważne zagrożenie dla polskiej suwerenności" widzi także na Zachodzie, "w procesach, które zachodzą w Unii Europejskiej". "I na tym tle pojawiły się rozdźwięki między nami a PiS" - wskazał.

"Długoterminowo poważnym zagrożeniem dla istnienia państwa polskiego jest to, do czego dąży część elit europejskich. One nie ukrywają, że marzy im się nie tylko stopniowa marginalizacja państw narodowych i podporządkowanie ich dominującym w Europie siłom, głównie Berlinowi, ale coś więcej – za finalny cel mają powołanie na wzór Stanów Zjednoczonych nowego federalnego państwa europejskiego z 450 mln obywateli. Zastąpiłoby ono państwa narodowe" - powiedział Ziobro.

Prezes Solidarnej Polski odniósł się również do ewentualnej koalicji Zjednoczonej Prawicy z PSL. "Wiemy też, że rozmowy o poszerzeniu koalicji o PSL były prowadzone jeszcze przed wyborami prezydenckimi. (…) Nie będziemy jednak – mówię tu o Solidarnej Polsce – w jednym rządzie z PSL, rozbieżności są zbyt duże" - zaznaczył.(PAP)

mchom/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
karbinadel
Jak trzeba być kompletnie pozbawionym honoru, żeby zajmować posadę w rządzie, z którego polityką się nie zgadza?
jes
Posądzałeś Ziobro o jakikolwiek honor ??????????????????????????
Przypomnij sobie - "razem, razem ..." - jak dorysować łzy?
pstrzezek
Komflikt między dżumą a cholerą. Ależ widowisko.
Jaki rząd, taki reality show
volksempfanger
Zbyszku, nie denerwuj się. Przecież to zero problemów.
demeryt_69
Ciekawe czy Ziobro miał coś wspólnego z wyciekiem taśm Obmajtka?
ezpz
Raczej morawiecki, bo to jego Obmajtek miał zastąpić.
300_pala odpowiada ezpz
Ziobro to Obmajtak to chroni

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki