Zimbabwe: olimpijczycy aresztowani za słabe wyniki w Rio

Robert Mugabe, prezydent Zimbabwe, nakazał aresztowanie 27 z 31 sportowców, którzy wystąpili na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Czterech pozostałych członków reprezentacji Zimbabwe uniknęło kary, trenują oni bowiem na co dzień w USA.

Reprezentanci Zimbabwe nie zdobyli w Rio ani jednego medalu i nie spełnili oczekiwań prezydenta kraju, Roberta Mugabe
Reprezentanci Zimbabwe nie zdobyli w Rio ani jednego medalu i nie spełnili oczekiwań prezydenta kraju, Roberta Mugabe (fot. Kai Pfaffenbach / FORUM)

Reprezentanci Zimbabwe nie przywieźli z Rio ani jednego medalu. Najlepszy występ zanotowała pływaczka Kirsty Coventry – była szósta wyścigu na 200 m stylem grzbietowym. Po igrzyskach, podobnie jak trzech innych pływaków, nie wróciła do kraju, dzięki czemu uniknęła aresztowania. Dla pozostałych członków reprezentacji Zimbabwe Mugabe nie był łaskawy. Za kratki trafiło 27 sportowców.

Prezydent zarzucił olimpijczykom brak poświęcenia i marnowanie państwowych pieniędzy. – Gdybyśmy chcieli wysłać kogoś do Brazylii tylko po to, by pomachał naszą flagą i zaśpiewał hymn, wysłalibyśmy kilka pięknych dziewcząt i przystojnych chłopców z Uniwersytetu Zimbabwe – cytuje Mugabe portal naij.com.

Najbardziej utytułowanym sportowcem Zimbabwe jest wspomniana Kirsty Coventry. Pływaczka ma na swoim koncie siedem medali olimpijskich, w tym dwa złote. Igrzyska w Rio były piątymi w jej karierze. Poza medalami Coventry, Zimbabwe może pochwalić się złotym krążkiem kobiecej drużyny hokeja na trawie, zdobytym w 1980 r.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~januszdziennikarstwa

Przecież to nie jest prawda. Wystarczą trzy kliknięcia w Google...

! Odpowiedz
3 2 ~s6

U nas IPN przepuszcza na nic nierobienie 250 mln zł rocznie i nie ma problemu.

! Odpowiedz
25 10 ~Alex

Tak wlasnie powinno byc u nas. Aresztowanie, rozprawa I wyrok. Mozna to podciagnac pod szpiegostwo, wiec kary surowe. To by nauczylo takich Zielinskich uwazac na to co biora czy innych Fajdkow zalatwic sobie za wlasna kase psychologa. Powinni odpracowac tez inwestycje jaka podatnik w nich wlozyl. Dzialaczy tez powinni aresztowac. No I trenerow.
Jak marchewka nie dziala, to trzeba zaczac od kija...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 24 ~piSS

Dokładnie tak, a najlepiej pójść krok dalej i się nie rozdrabniać: aresztować i rozstrzelać wszystkich, którzy nie postępują zgodnie z linią jedynie słusznej partii!!!!

! Odpowiedz
0 6 ~Kulka odpowiada ~piSS

A potem dla pewności rozstrzelać pluton egzekucyjny...
A potem dla pewności tych co rozstrzelali pluton egzekucyjny...
A potem...

! Odpowiedz
12 12 ~endi

O i to mi się podoba , swój chłop :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil