REKLAMA
WEBINAR

Zakopane dopłaca do "Sylwestra Marzeń", choć na samą imprezę nie wyda ani złotówki

Agata Wojciechowska2022-12-01 09:40redaktor
publikacja
2022-12-01 09:40

1 mln zł rocznie - tyle średnio dopłacało Zakopane do realizacji "Sylwestra Marzeń z Dwójką" TVP. W tym roku wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że kwota będzie wyższa, choć oficjalnie na samą imprezę nie dopłaci ani złotówki. Jak to możliwe? Wyjaśniamy. 

Zakopane dopłaca do "Sylwestra Marzeń", choć na samą imprezę nie wyda ani złotówki
Zakopane dopłaca do "Sylwestra Marzeń", choć na samą imprezę nie wyda ani złotówki
fot. Marcin Szkodzinski / / FORUM

W 2016 roku TVP 2 pożegnała Wrocław i swoją sylwestrową fetę przeniosła do Zakopanego. Nieznane są pełne koszty imprezy, gdyż telewizja publiczna nie jest zbyt skora do chwalenia się swoimi wydatkami (na które, przypomnijmy, dostanie od rządu nie 2, a prawie 3 mld zł). Jak podały Wirtualne Media, w ciągu ostatnich 6 lat samo Zakopane wydało na imprezę sylwestrową 4 mln zł. Kwota dotyczy czterech Sylwestrów. Wówczas to koszty były dzielone pomiędzy samorząd a nadawcę (nie wiadomo, czy było to po 50 proc.).

Z powodu epidemii koronawirusa trzeba było odwołać huczne przywitanie nowego wówczas 2021 roku. Sylwester 2021/2022 odbył się prawie normalnie, ale Zakopane nie dopłaciło oficjalnie ani złotówki. Podobnie będzie i w tym roku. Co więcej, miasto podpisało umowę na 300 tys. zł z Telewizją Polską odnośnie do świadczenia usług promocyjnych. To jednak nie oznacza, że kosztów nie poniesie wcale. 

Jakie więc koszty poniesie stolica Tatr? Przede wszystkim udostępni m.in. Równię Krupową, inną infrastrukturę i zaplecze administracyjne. I tu też pojawia się clue - Zakopane będzie musiało posprzątać nie tylko teren gminny, który udostępni, ale także całe miasto. Te koszty mogą znacznie przewyższyć wcześniejszy wkład. 

Publiczność zapewne dopisze. Tym razem co prawda nie zobaczymy ikony sylwestrowych imprez Maryli Rodowicz. Za to pojawi się żona bohatera narodowego - bramkarza naszej reprezentacji - Marina Łuczenko-Szczęsna. Z kuluarowych informacji wynika, że wystąpią także: Golec uOrkiestra, Sara James, Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Staszek Karpiel-Bułecka, zespół Boys i Sławiomir z Kajrą. 

aw

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
joska
Bez litra wódy nie idzie tych gwiazd oglądać bo jak słyszę znów zenek martyniuk,czy sławonir boys to zbiera mi się na torsje.
aszkenazyjski
Co to znaczy " nie jest skora podawc" to publiczne czyli Nasze pieniadze i pani redaktoor powinna to ustalic.

Prawo prasowe oraz prawo dostepu go informacji publicznej + rzetelnosc dziennikarska.
forfun
za rok wystąpią :

wokal - gospodyni e.górniak
taniec - kierowca m.rodowicz
stand up - żona martuniuka
telekonkurs sms - żona kury
-
peluquero
Nigdy nie obejrzałem ani sekundy sylwestra marzeń, co gorsza nawet przez sekundę nie przeszło mi też jechać na ten sylwester - czasami człowiek może czuć się przez to taki...wyobcowany
tomitomi
nic nie straciłeś !
alienacja na poziomie !
jas2
Mnie też jakoś nie ciągnie do Leningradu.

Powiązane: Telewizja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki