REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Covidowy "Sylwester Marzeń" TVP w Zakopanem. Jest decyzja prokuratury

2022-11-29 13:37, akt.2022-11-29 15:51
publikacja
2022-11-29 13:37
aktualizacja
2022-11-29 15:51

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu umorzyła śledztwo w sprawie organizacji „Sylwestra Marzeń” z TVP w Zakopanem. Postępowanie prowadzono pod kątem sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego w wielkich rozmiarach i nieegzekwowania obostrzeń przez policję, jednak śledczy nie dopatrzyli się znamion przestępstwa.

Covidowy "Sylwester Marzeń" TVP w Zakopanem. Jest decyzja prokuratury
Covidowy "Sylwester Marzeń" TVP w Zakopanem. Jest decyzja prokuratury
fot. Marcin Szkodzinski / / FORUM

Jak powiedziała PAP we wtorek zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Targu Magdalena Gosztyła, postanowienie zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego, zarówno w zakresie artykułu 165 paragraf 1 - sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne poprzez szerzenie się choroby zakaźnej Covid-19, jak i artykułu 231 paragraf 1 - niedopełnienia obowiązków przez policję w związku z zabezpieczeniem imprezy masowej.

Pierwsze zawiadomienie w sprawie organizacji przez TVP koncertu sylwestrowego na przywitanie 2022 r. złożyło do prokuratury Stowarzyszenie HejtStop z siedzibą w Warszawie. Drugie zawiadomienie dotyczące nieegzekwowania przez policję covidowych obostrzeń wśród sylwestrowej publiczności, czyli braku maseczek i dystansu społecznego, pochodziło od prywatnej osoby,

Strony zawiadamiające zostały powiadomione o umorzeniu postępowania, ale jak wyjaśniła prok. Gosztyła, nie przysługuje im prawo do zażalenia na decyzję prokuratora, ponieważ nie byli stronami postępowania.

Koncert sylwestrowy organizowany przez TVP w Zakopanem był zgłoszony na 30 tys. osób. W kulminacyjnym momencie, przed wielką sylwestrową sceną na terenie imprezy masowej, według szacunków policji bawiło się ok. 14 tys. osób, natomiast na terenie przyległym na Równi Krupowej, dodatkowo blisko 25 tys.

Podczas ubiegłego "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem wystąpiło ponad 30 artystów na czele z Jasonem Derulo. W tym roku TVP po raz kolejny zorganizuje koncert sylwestrowy w Zakopanem. (PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ akub/

Źródło:PAP
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
podatnik-
W związku z przypomnieniem o prokuraturze, mam pytanie do ministra Ziobry gdzie są zarzuty dla Przewodniczącego Konfederacji Lewiatan a jednocześnie geniusza gospodarczego PRLu bis Macieja Wituckiego: - który to doprowadził do ruiny finansowej TP S.A. następnie Orange PL, akcje spadły do 6 PLN( za śp. doktora Pośrednika vel Kulczyk W związku z przypomnieniem o prokuraturze, mam pytanie do ministra Ziobry gdzie są zarzuty dla Przewodniczącego Konfederacji Lewiatan a jednocześnie geniusza gospodarczego PRLu bis Macieja Wituckiego: - który to doprowadził do ruiny finansowej TP S.A. następnie Orange PL, akcje spadły do 6 PLN( za śp. doktora Pośrednika vel Kulczyk akcje były po 38 PLN), spadek wartości firmy o 80%, dywidendy brak, tylko Zarząd i RN bez zmian zarobki zawsze w milionach(Zarząd, setki tysięcy RN), następnie powtórzenie numeru z Work Service i w nagrodę za swoje dokonania tow. Henryka Bochniarz oddaje mu swój stołek w Konfederacji Lewiatan tak wygląda PRL bis od środka i do tego facet jest na tyle grubiański,że chce nauczać innych Odpowiedzialnego Biznesu!
zoomek
Rozdwojenie jaźni level master.
A zamykanie lasów? 5 osób na katedrę (20 w autobusie i tłumy w marketach w tym samym czasie).
A zamykanie ludzi w areszcie domowym bo tak? A prawo Power Pointa? A wybory kopertowe? A leczenie przez telefon? A zalew Ukraińców bez kwarantanny? A, a, a, a...
Mógłbym tak długo.
aszkenazyjski
Dalem Ci plusa antysemito.
podatnik- odpowiada aszkenazyjski
Przypominam,że Antysemita to ten co go to Żydzi nie lubią!
obeznany
w myśl zasady: co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki