Zadebiutował nowy polski bank

analityk Bankier.pl

W środę oficjalnie zadebiutował EnveloBank. Jest to marka Banku Pocztowego, która będzie obsługiwać klientów preferujących cyfrowe kanały dostępu. Oferuje darmowe konto, bankowość w technologii RWD, aplikację mobilną i moneyback od przesyłek pocztowych.

Czytelnicy Bankier.pl mogli poznać szczegóły na temat EnveloBanku już miesiąc temu. Wówczas przedpremierowo podaliśmy ceny, pokazaliśmy, jak wygląda system banku i jego aplikacja mobilna. Dziś EnveloBank (www.envelobank.pl) ruszył już oficjalnie. Klienci mogą założyć tam konto przez internet – za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub za pośrednictwem kuriera.

EnveloBank w wersji RWD

System bankowości internetowej napisany został w technice RWD. Oznacza to, że serwis automatycznie dopasuje się do ekranu, na którym jest wyświetlany. Użytkownicy mają też do dyspozycji aplikację mobilną.

W momencie startu bank oferuje konta osobiste i firmowe, karty debetowe, lokaty i kredyt gotówkowy. EnveloKonto jest bezpłatne. Za darmo są też przelewy internetowe i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Standardowo karta kosztuje 5 zł miesięcznie, ale opłaty tej można uniknąć zasilając ROR kwotą 1000 zł miesięcznie i wykonując jedną transakcję. W ramach konta działa moneyback (program EnveloBonus) - można odzyskać części kwoty wydanej na przesyłki kurierskie.

Moneyback od przesyłek pocztowych

Żeby z niego skorzystać trzeba zrobić zakupy w internecie za minimum 30 zł, zapłacić za nie kartą EnveloBanku lub pay-by-linkiem z konta Envelo, a jako sposób dostawy wybrać jedną z opcji oferowanych przez Pocztę Polską (np. Paczka24 czy Pocztex). Za każdą przesyłkę można odzyskać 2 zł, ale nie więcej niż 20 zł miesięcznie i 200 zł rocznie. Zwrot za co dziesiątą przesyłkę to bonusowe 10 zł.

Na start bank proponuje lokatę mobilną 1M oprocentowaną na 1,5 proc. Minimalna kwota lokaty to 500 zł, górnego pułapu nie ustalono. W bankowości internetowej dostępna jest lokata progresywna na 8 miesięcy. Jej średnie oprocentowanie to 1,38 proc.

Bank oferuje też kredyt gotówkowy. Nie jest on jednak sprzedawany w procesie online. Trzeba wypełnić wniosek na stronie internetowej i poczekać na telefon od konsultanta. Po pozytywnej weryfikacji zostanie sporządzona umowa. Żeby ją podpisać trzeba udać się do jednej z placówek poczty lub Banku Pocztowego.

EnveloBank nie dla klientów Pocztowego

Konto firmowe jest bezpłatne, a opłata warunkowa za kartę wynosi 7 zł. Można jej uniknąć wykonując transakcje na 300 zł. Do końca roku za darmo będą też bankomaty na terenie kraju. Od stycznia bank będzie naliczał 2 zł za skorzystanie z obcej maszyny. Bez opłat są przelewy internetowe w tym do ZUS i US.

Z oferty EnveloBanku nie skorzystają jednak osoby, które mają konto w Banku Pocztowym - ich wniosek zostanie odrzucony. W takiej sytuacji pozostaje im jedynie zamknąć jeden rachunek i otworzyć drugi. Okres wypowiedzenia umowy to 30 dni, więc nie da się tego zrobić od ręki.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 1 patman

No ja chyba nie zapałam miłością do tego banku. Według mnie nic w Pocztowym sie nie zmieni. Jak byli zawsze z tylu tak pozostaną. Aplikacja - średniak... te małe ikonki na dole są słabe. A panel w przeglądarce - za bardzo tam naćkane. Chyba w życiu nie zrezygnowałbym z Orange Finanse dla tego konta...

! Odpowiedz
2 16 glos_rozsadku

niby polski a po polsku nazwać nie umieją.

! Odpowiedz
7 2 -wernyhora-

Widzę zdjęcie Boczonia, a więc już wiem, że będzie nawijka o bankach.

! Odpowiedz
1 6 wboczon

Racja. Od kilkunastu lat piszę głównie finansach osobistych i bankowości ;-)

! Odpowiedz
2 13 synteticfrn

Jak zwykle klienci banku traktowani jak "targety" i "baza pod zaplanowane przychody".
Nie mogą przechodzić, chyba że za wypowiedzeniem, któe trwa 1M. Oczywiście liczą, że zachęcą jakichś mitycznych nowych klientów poza tymi, których już maja. To mogą być mrzonki, ci emeryci, którzy już są nigdzie nie przejdą, a ci którzy są internetowi nie trafią do banku stworzonego przez Pocztę Polską, bo za duże ryzyko na dziś, że ten projekt skończy się tak samo jak wiele rzeczy za które bierze się poczta. :-)
Jedynie jak mają zagwarantowany monopol to są konkurencyjni. :-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 forfun

EnveloBank jest cyfrową bankowością Banku Pocztowego S.A. - tyle z nowości. radzę bardziej sie przykładać do pracy

! Odpowiedz
2 1 wboczon

Nie cyfrową bankowością, a nową marką Banku Pocztowego. Klienci Banku Pocztowego nie mogą korzystać z tej "bankowości" ;-)
Radzę czytać teksty przed skomentowaniem ;-)

! Odpowiedz
7 8 heimir

Zapowiada się bardzo ciekawie, mam nadzieję że nie zepsuje się tak szybko jak Pocztowy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne