REKLAMA

EnveloBank startuje we wrześniu 2017. Znamy szczegóły oferty

Wojciech Boczoń2017-08-22 12:00analityk Bankier.pl
publikacja
2017-08-22 12:00

We wrześniu 2017 roku Bank Pocztowy uruchomi nową markę dla cyfrowych klientów – EnveloBank. Nowy bank będzie miał system bankowości internetowej napisany w technologii RWD oraz aplikację mobilną. Rachunek będzie za darmo, a w przypadku karty pojawi się opłata warunkowa.

Debiut EnveloBanku był kilka razy przesuwany. Przedstawiciele Pocztowego deklarują, że start we wrześniu jest niezagrożony, bo prace są już na finiszu. Od kilku tygodni w serwisach Facebook i Instagram prowadzona jest kampania promująca nową markę. Hasło przewodnie to „Finanse w porządku”. Bank przekonuje, że uporządkuje finanse swoich klientów, by ci mogli zająć się ciekawszymi rzeczami. Celuje w trzy grupy: młodych, którzy zakładają swoje pierwsze konto, zapracowanych, którzy nie mają czasu na zarządzanie swoimi finansami i osoby niezależne finansowo.

Oferta EnveloBanku

Podstawowym rachunkiem będzie bezpłatne EnveloKonto. Do ROR-u będzie wydawana karta debetowa Visa. Plastik będzie kosztował 5 zł miesięcznie, ale będzie to opłata warunkowa. By jej uniknąć, trzeba będzie wykonać co najmniej jedną transakcję miesięcznie i zasilić rachunek kwotą nie niższą niż 1000 zł. Przelewy internetowe będą za darmo, a zlecenia realizowane przez system przelewów natychmiastowych za 5 zł. W aplikacji mobilnej cena przelewu natychmiastowego będzie o połowę niższa – 2,5 zł. Wypłaty z bankomatów krajowych będą za darmo, a na bankomaty zagraniczne będzie można wykupić za 5 zł abonament.  

System bankowości internetowej banku został napisany w technologii RWD (z ang. Responsive Web Design). Oznacza to, że automatycznie dostosuje się do ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlany. Będzie można go wygodnie obsługiwać zarówno na dużym monitorze komputera, jak i na smartfonie czy tablecie. Takie systemy mają już m.in. Millennium, eurobank, ING Bank Śląski czy Raiffeisen. EnveloBank będzie miał też natywną aplikację mobilną.

Bankowość internetowa w technologii RWD

System bankowości internetowej prezentuje się nowocześnie i został przygotowany zgodnie z obowiązującymi obecnie trendami. Jest czytelny, intuicyjny i w zasadzie trudno jest mu cokolwiek zarzucić. Po zalogowaniu się do banku klient dostanie podgląd pulpitu podzielonego na charakterystyczne dla systemów RWD kafelki. Znajdzie tam m.in. podgląd aktualnego salda, narzędzie do wykonywania szybkich przelewów, kilka ostatnich transakcji, podgląd oszczędności, kalendarium oraz boks kierujący do programu „EnveloBonus za e-zakupy”.

Z ciekawszych funkcji warto wspomnieć o module faktur, dzięki któremu będzie można wgrywać faktury do systemu bankowości internetowej. Pliki będzie też można kierować bezpośrednio z e-maila (forward) na wskazany przez klienta adres. Trafią automatycznie do systemu bankowości internetowej i zostaną przekonwertowane do formatki przelewu. Faktury będzie też można skanować za pomocą aparatu w aplikacji mobilnej.

Inną ciekawą funkcją będzie kalendarz, z którego będzie można eksportować wydarzenia do Kalendarza Google. W systemie bankowości internetowej znajdzie się znany z innych banków boks reklamowy. Przedstawiciele EnveloBanku deklarują jednak, że będzie można go w każdej chwili wyłączyć.

Moneyback dla klientów Poczty Polskiej

Aplikacja mobilna została przygotowana na systemy Android i iOS. Na pulpicie dostępne będą podstawowe skróty i widżet przedstawiający stan konta (procentowo lub kwotowo). Wewnątrz aplikacji znajdą się wszystkie najważniejsze opcje z bankowości internetowej. Operacje będą zatwierdzane kodem PIN (bez biometrii). Dla mobilnych klientów będą bonusy – lokata 1M na 2,5 proc. (bez kwoty maksymalnej) i przelewy ekspresowe za 2,5 zł. Bank planuje wprowadzić Blika, ale dopiero na początku II kwartału 2018 roku.

EnveloBank, wykorzystując partnerstwo z Pocztą Polską, wprowadzi program moneyback dla osób korzystających z usług krajowego operatora. W ramach „EnveloBonus za e-zakupy” klient będzie mógł odzyskać 2 zł od każdej przesyłki rejestrowanej nadanej pocztą. Po wykonaniu zakupów internetowych trzeba będzie podać w systemie bankowości internetowej numer przesyłki – bank dokona zwrotu 2 zł na rachunek klienta. W ten sposób będzie można odzyskać do 200 zł rocznie. Drugim programem lojalnościowym, który będzie polecany klientom, będzie Visa Oferty.

Czego zabraknie w momencie debiutu?

Bank wystartuje z ofertą lokat oraz kontem oszczędnościowym. Wkrótce pojawi się także usługa do konta oszczędnościowego typu saver, w którym będzie można zdefiniować kilka sposobów regularnego oszczędzania (m.in. oszczędzanie na końcówkach). Nie będzie też obsługi produktów walutowych – karta automatycznie wybierająca walutę podczas transakcji, konta walutowe i kantor pojawią się później. Nie będzie też w pełni internetowego procesu zaciągania kredytów oraz karty kredytowej. W przypadku aplikacji mobilnej na Blika trzeba będzie poczekać co najmniej do kwietnia 2018 r. Program nie obsługuje też biometrii, a bank nie ma kart HCE lub Android Pay.

Nie będzie też kampanii telewizyjnej. Celowo, bo bank chce przyciągnąć głównie młodych (20-30 lat) i swoje reklamy zamieści wyłącznie w internecie. Wizerunkowo będą ją wspierać influencerzy – blogerzy zajmujący się kulinariami oraz modą. Dla klientów będzie konkurs, w którym nagrodą będzie dzień spędzony z jednym z blogerów. Dodatkowo w ramach edycji limitowanej bank wyda 10000 kart z unikatowym wizerunkiem.

EnveloBank jest marką Banku Pocztowego, zatem w rzeczywistości rachunki prowadzone będą w Banku Pocztowym. W taki sam sposób działa należący do PKO Banku Polskiego internetowy bank Inteligo czy Orange Finanse obsługiwane przez mBank. Dzięki strategicznemu partnerstwu Banku Pocztowego i Poczty Polskiej w przyszłości w EnveloBanku pojawią się kolejne produkty oparte na współpracy obu podmiotów. Choć EnveloBank celuje przede wszystkim w cyfrowych klientów, to rozpoczęty przez www proces otwarcia rachunku w zakresie podpisania umowy będzie można sfinalizować w placówce. Rachunek w banku będzie też można otworzyć przelewem aktywacyjnym.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (4)

dodaj komentarz
polityk_przy_korycie
dzień dobry, do przesyłki czy chciałby pan otworzyć konto w banku pocztowym? - nie dziękuję, na poczcie to ja wysyłam pocztę a nie konto zakładam.... kilka miesięcy później. - WITAM czy chciałby Pan założyć konto w nowoczesnym banku ENVELO z moneybackiem superlokatą i nowoczesną bankowością na jedno kliknięcie, a na dodatek obniżymy dzień dobry, do przesyłki czy chciałby pan otworzyć konto w banku pocztowym? - nie dziękuję, na poczcie to ja wysyłam pocztę a nie konto zakładam.... kilka miesięcy później. - WITAM czy chciałby Pan założyć konto w nowoczesnym banku ENVELO z moneybackiem superlokatą i nowoczesną bankowością na jedno kliknięcie, a na dodatek obniżymy cenę za wysyłanie paczek? ;)
czytacz
Co znaczy Envelo?czy nie mogli zastosować jakiejś polskiej nazwy np.PP bank?
czytacz
Lokata na 1 miesiąc na 2,5procent. wielka to atrakcja-przecież w Alior Banku na koncie lokacyjnym można tyle osiągnąć przez 4 miesiące
kryzysio
W sumie dość ciekawa opcja dla sieroty po VW banku. Wygląda nawet lepiej niż u producenta oszukiwanych diesli.

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki