REKLAMA

Żabka testuje nowe kasy

2019-12-24 10:53
publikacja
2019-12-24 10:53
fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Żabka testuje nowe rozwiązania - wprowadziła do jednego ze swoich sklepów kasy samoobsługowe. 

Nowe kasy samoobsługowe w Żabce - trwają testy / fot. Wiadomościhandlowe / Wiadomoscihandlowe.pl

Żabka testuje kasy samoobsługowe w wybranych sklepach, informują WiadomościHandlowe.pl. Firma nie podaje, na jaką skalę prowadzony jest pilotaż. Wspomina o dużym zainteresowaniu rozwiązaniem wśród franczyzobiorców. Klienci mogą w kasie kupić tylko produkty posiadające kod kreskowy, a urządzenie na koniec zakupów poda, ile czasu zajęło kasowanie produktów.

- Do czasu zakończenia testów nie możemy złożyć konkretnych deklaracji dotyczących wdrożenia tego narzędzia w całej sieci - skomentowało biuro prasowe Żabki w odpowiedzi na pytania portalu WiadomościHandlowe.pl.

Kasy samoobsługowe testuje również Lidl. W listopadzie do swoich sklepów bezobsługowe kasy wprowadziła Biedronka. To popularne rozwiązanie stosowane przez spożywczych gigantów. Rynek rozwija się, a wraz z rozwojem pojawiają się nowe pomysły. Jednym z nich jest warszawski samoobsługowy otwarty 24 godziny na dobę Carrefour.

W grudniu br. Żabka otworzyła najmniejszy sklep w Polsce. W poznańskim biurowcu klienci mogą zrobić zakupy na 16 metrach kwadratowych. Małe sklepy stają się coraz bardziej popularne - kiosk Ruch otworzył odświeżoną wersję swojego saloniku prasowego z produktami spożywczymi.

DF

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
degrengolada
wprowadźcie te kasy, bo już nie chce mi się kolejny raz dyskutować ze sklepikarzem dlaczego ceny na półce różnią się od cen przy kasie i ostatecznie kupuję po cenach wyższych żeby nie robić ambarasu w kolejce.
jes
A kiedy lekcje od Rydzyka? W końcu dali łapówę do Torunia by być otwartym w niedzielę.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki