REKLAMA

Lidl wprowadza więcej kas samoobsługowych

2019-12-10 08:51
publikacja
2019-12-10 08:51

Samoobsługowe kasy w Lidlu pojawią się w kolejnych sklepach w polskich miastach. Zmniejszą się kolejki, a pracownicy będą mieć więcej czasu na inne zadania. 

Kolejne kasy samoobsługowe w Lildu / fot. Denis Balibouse / Reuters

Lidl zapowiada wprowadzenie kas samoobsługowych w większej liczbie sklepów w Polsce w 2020 roku, przeczytamy na portalu dlahandlu.pl. Będzie to ułatwienie dla pracowników, którzy będą mogli zająć się innymi aspektami funkcjonowania sklepów. Wprowadzenie kas zmniejszy również kolejki w sklepach.

Początkowo Lidl prowadził testy w dwóch miastach w Polsce w Warszawie oraz Poznaniu. Obecnie do grona miast dołączył Kraków, a w najbliższym czasie rozwiązania te zostaną wdrożone w Łodzi. 

Lidl podąża za rynkowym trendem, bezobsługowe sklepy są coraz bardziej popularne. Klienci Kauflandu już od jakiegoś czasu mogą samodzielnie skasować i płacić za zakupy. Po testach trwających od 2017 roku także Biedronka wprowadziła samoobsługowe kasy. Oprócz automatycznych kas, sklepy wprowadzają szereg innych rozwiązań, przykładowo Carrefour otworzył bezobsługowy czynny 24 godziny na dobę sklep.

Postępująca automatyzacja procesów logistycznych, coraz większa popularność kas samoobsługowych oraz centralizacja zamówienie sprawia, że pracownicy zapisują się do organizacji zawodowych z obawy przed utratą pracy.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jasiek2017
Piękna chwila. W końcu zacznie się szanowanie pracy w sklepach i innych firmach. A nie "daj mi 5 tys tylko za to, że jestem".
matpoz1
"Zmniejszą się kolejki, a pracownicy będą mieć więcej czasu na inne zadania. " - Na pewno, nikt nie straci pracy, po prostu osoby, które mają umowy na czas określony nie dostaną kolejnych.
a-zet
"pracownicy zapisują się do organizacji zawodowych z obawy przed utratą pracy."

Przecież to Solidarność załatwiła im brak pracy w niedziele, więc w czym problem? Chcieli mieć wolny czas to będą mieli - nawet cały tydzień. Tak się kończy naprawianie świata przez socjalistów.
jasiek2017
Większość z tych pracowników głosowała na PiS bo PiS im daje podwyżki i PiS im dał wolną niedzielę. No to teraz będą tracić pracę w imię kartofla. I bardzo mnie to cieszy.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki