REKLAMA

Wykryto nowy wariant koronawirusa. Łączy odmianę brytyjską i indyjską

2021-05-29 10:03
publikacja
2021-05-29 10:03
Wykryto nowy wariant koronawirusa. Łączy odmianę brytyjską i indyjską
Wykryto nowy wariant koronawirusa. Łączy odmianę brytyjską i indyjską

W Wietnamie wykryto nowy, hybrydowy wariant koronawirusa, który łączy w sobie cechy odmiany brytyjskiej i indyjskiej - podał w sobotę minister zdrowia Nguyen Thanh Long. Wariant ten jest odpowiedzialny za podwojenie liczby zakażeń w ciągu zaledwie miesiąca.

Od początku epidemii w Wietnamie, który od marca 2020 r. stosunkowo dobrze radził sobie z zagrożeniami, odnotowano 6713 zakażenia koronawirusem i 47 zgonów z powodu COVID-19. Z tej liczby blisko 3600 infekcji zostało potwierdzonych od 30 kwietnia do 29 maja - zaznacza wietnamski portal informacyjny VnExpress.

Zakażenia nowym, hybrydowym wariantem, który szerzy się szybciej, przenosi się w powietrzu i jest bardziej agresywny niż poprzednicy, odnotowano w 31 spośród 63 wietnamskich miast.

W obliczu radykalnego wzrostu infekcji, jaki obserwuje się od końca kwietnia, władze przywróciły restrykcje poluzowane w marcu, gdy w kraju przez blisko 35 dni nie było żadnych nowych przypadków.

"Sekwencjonowanie genetyczne wirusów, które wykryto u ostatnio diagnozowanych pacjentów, wykazało, że mamy do czynienia z groźną kombinacją wariantu brytyjskiego oraz indyjskiego" - powiedział Nguyen Thanh Long.

"Mówiąc ściślej, mamy do czynienia z odmianą indyjską, która przeszła mutację pod wpływem wariantu brytyjskiego" - dodał minister.

Jak podaje w sobotę VnExpress, w Wietnamie wykryto dotąd siedem odmian koronawirusa: B.1.222, B.1.619, D614G, B.1.1.7 (wariant brytyjski), B.1.351, A.23.1 oraz B.1.617.2 (wariant indyjski).

Cytowany przez portal szef resortu zdrowia Wietnamu zapowiedział, że pełna dokumentacja naukowa zostanie udostępniona środowisku wirusologicznemu na świecie w najbliższym okresie. (PAP)

mars/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (13)

dodaj komentarz
3456
powinien być taki wirus ,że tylko szczepionka amerykańska działa i każdy obywatel tego świata musiałby się zaszczepić 2-razy i Ameryka może spokojnie spać .cały świat płaci Ameryce a oni leżą i robią tylko szczepionki ./ takiego wirusa trzeba/
greg_waw
To chyba o Chinach? Chińczycy liczyli na opracowanie szczepionki, którą zmonopolizują świat. Dlatego niechętnie udostępniali dane o genomie wirusa (a może też dlatego, żeby nie dawać dowodów na wymknięcie się wirusa z laboratorium). Na szczęście dla nas im się nie udało i ich szczepionki okazały się wyjątkowo To chyba o Chinach? Chińczycy liczyli na opracowanie szczepionki, którą zmonopolizują świat. Dlatego niechętnie udostępniali dane o genomie wirusa (a może też dlatego, żeby nie dawać dowodów na wymknięcie się wirusa z laboratorium). Na szczęście dla nas im się nie udało i ich szczepionki okazały się wyjątkowo mało skuteczne.
jenak
Czy te warianty mają związek z Brexitem? We Francji i Niemczech ich nie ma.
the_mind_renewed
„Wykryto nowy wariant koronawirusa” No nareszcie, bo już myślałem że się poddadzą i nie dobiją małych biznesów. Innymi słowy Zielone światło dla korporacji.!!! Marks Engels Lenin to byli pechowcy, żyli w niewłaściwych czasach.
samsza
Kodeks Teodozjański, ks. 5, tytuł 17, ustawa 1 : Samych zaś kolonów, którzy próbują ucieczki, należy okuć w kajdany jak niewolników, aby ich zmusić do spełniania swoich obowiązków (!).

W czasach, gdy brak chętnych na tanią siłę roboczą (nawet wśród Murzynów na pontonach) wytwarza się system kolonatu,
Kodeks Teodozjański, ks. 5, tytuł 17, ustawa 1 : Samych zaś kolonów, którzy próbują ucieczki, należy okuć w kajdany jak niewolników, aby ich zmusić do spełniania swoich obowiązków (!).

W czasach, gdy brak chętnych na tanią siłę roboczą (nawet wśród Murzynów na pontonach) wytwarza się system kolonatu, Marks może im buty lizać...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolonat
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolon
harrytracz
Tak długo będą robić ON/OFF gospodarce aż zniszczą prywatny biznes, każdy lokal będzie franczyzą, wybierana władza będzie rzecznikiem korporacji a wybór pracy będzie się sprowadzał do tego czy pracujesz dla jednego koncernu czy dla drugiego.
innowierca
Jak podano wariant brytyjski byl przynajmniej w 15 krajach zanim go wykryto w UK i nazwano brytyjskim. Ciekawe z jakich mutacji mutowal wczesniej. Z tego wynika ze wariant indyjski byl w Europe zanim go wykryto w Indiach bo dlaczego nie??
Mutacja goni mutacje i nieprzerwanie hybryduje bez konca a Francja odgrodzila czasowo od
Jak podano wariant brytyjski byl przynajmniej w 15 krajach zanim go wykryto w UK i nazwano brytyjskim. Ciekawe z jakich mutacji mutowal wczesniej. Z tego wynika ze wariant indyjski byl w Europe zanim go wykryto w Indiach bo dlaczego nie??
Mutacja goni mutacje i nieprzerwanie hybryduje bez konca a Francja odgrodzila czasowo od UK kiedy wykryto wariant brytyjski i wiekszosc pamieta jak tysiace tirow utknelo na granicy wtedy a przeciez wariant brytyjski mogl byc wczesniej we Francji zanim zostal wykryty w UK he he..... to sie nie skonczy nigdy chyba ze ludzie pojda w koncu pi rozum do glowy i politycy zaczna byc osadzani w wiezieniu.
1984
Oczywiście, że nigdy sie nie skończy bo politycy bardzo elastycznie podchodzą do prawa jakie sami ustanawiają. Definicja epidemii obowiązująca w Polsce: "wystąpienie na określonym terenie i w określonym czasie, większej liczby zachorowań na daną jednostkę chorobą niż statystycznie oczekiwano. Czyli jest to duże Oczywiście, że nigdy sie nie skończy bo politycy bardzo elastycznie podchodzą do prawa jakie sami ustanawiają. Definicja epidemii obowiązująca w Polsce: "wystąpienie na określonym terenie i w określonym czasie, większej liczby zachorowań na daną jednostkę chorobą niż statystycznie oczekiwano. Czyli jest to duże i nagłe natężenie zachorowań względem lat poprzednich."

W tej chwili 2.5 zachorowań na 100 tys mieszkańców - to ma być dużo? A może jest nagłe i niespodziewane? Przy dużej, naprawdę dużej elastyczmosci w podejściu do statystyk można jedynie powiedzieć, że większe niż w latach poprzednich. Tylko dlatego, że kiedyś tak masowo nie testowano na obecność wirusów więc nie wyłapywano tzw. "bezobjawowców".
Skoro to co obecnie mamy za oknem nie spełnia definicji epidemi dlaczego obostrzenia i inne cyrki? To nigdy sie nie skończy bo zbyt wielu wysoko postawionym na tym zależy. To ma trwać i trwać: nowe mutacje, kolejne dawki szczepionek, kontrakty na maseczki, kombinezony i kto wie co jeszcze w tym temacie wymyślą. 2.5 zachorowań na 100 tys i spada ale rząd z "ekspertami" zamierza utrzymać obostrzenia do końca czerwca! Więzienie to dla nich za łagodna kara. Szkoda, że pręgierz i dyby nie istnieją w KK, to minimum na jakie zasłyżyła nasza kowidiańbska wierchuszka.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki