REKLAMA

Wyciekły informacje o zarobkach piłkarzy Śląska Wrocław

2017-07-13 11:10
publikacja
2017-07-13 11:10

[Aktualizacja 14.07.2017, godz 13:00] Pomimo zapewnień o powodzeniu transakcji najprawdopodobniej do transakcji nie dojdzie. Pomimo szukania kompromisu Grzegorz Ślak najprawdopodobniej nie kupi Śląska Wrocław. Przy okazji przejęcia Śląska Wrocław przez Grzegorza Ślaka nie obeszło się bez poważnego zgrzytu, zarówno organizacyjnego, jak i marketingowego. Do internetu wyciekły informacje o zarobkach nowych piłkarzy klubu.

/ Twitter/Śląsk Wrocław

Informacje te opublikował na Twitterze Sylwester Latkowski, redaktor naczelny serwisu Kulisy24, a wcześniej redaktor naczelny „Wprostu”. Same dane pochodzą z kolei z wyceny klubu przygotowanej przez mec. Jacka Masiotę i jego kancelarię dla potencjalnych inwestorów.

I tak oto dowiadujemy się, że wśród nowych piłkarzy najlepiej zarabiającym będzie Jakub Kosecki, który do Śląska trafił z 2. Bundesligi. Przez trzy lata trwania umowy ma zarobić 2 292 958 zł brutto, co daje prawie 64 tys. zł miesięcznie. Drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem będzie Michał Chrapek, który do Wrocławia trafił z Lechii Gdańsk. Zarobi on w sumie 1 036 500 zł, co oznacza, że miesięcznie daje 43 tysiące złotych. Tak wyglądają zarobki nowych piłkarzy Śląska:

Zarobki nowych piłkarzy Śląska Wrocław
Piłkarz Zarobki łącznie Zarobki miesięcznie
Jakub Kosecki 2 292 958 zł ok. 64 000 zł
Michał Chrapek 1 036 500 zł ok. 43 000 zł
Arkadiusz Piech 971 640 zł ok. 40 000 zł
Igors Tarasovs 775 800 zł ok. 32 000 zł
Djordje Cotra 713 574 zł ok. 30 000 zł
Jakub Słowik 624 592 zł ok. 26 000 zł
Oktawian Skrzecz 251 424 zł ok. 10 000 zł

Sprawę skomentował już prezes zarządu Śląska Wrocław Michał Bobowiec, naturalnie potępiając ujawnienie poufnych dokumentów i wskazując, że jest to naruszenie klauzuli poufności zawartych zarówno w dokumentach dot. sprzedaży klubu, jak i tych znajdujących się w umowach cywilnoprawnych z zawodnikami. Działania te są działaniami na szkodę spółki i dają podstawę do podjęcia kroków prawnych przez klub wobec Sylwestra Latkowskiego.

Z ujawnionych dokumentów dowiadujemy się, że wartość obu drużyn Śląska kształtuje się na poziomie 15 207 183 zł, a najwyżej wycenianym piłkarzem jest Piotr Celeban warty 2 835 730 zł. Należy tutaj jednak zaznaczyć, że wycena była przeprowadzana na 30 kwietnia 2017 roku, a od tego czasu z klubu zdążyli już odejść m.in. Kamil Biliński czy Ryota Morioka wyceniani odpowiednio na 1 192 320 zł i 1 418 651 zł.

Śląsk trafia w ręce Ślaka

Grzegorz Ślak / fot. Marek Wiśniewski / FORUM

12 lipca na konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zapewnił, że transakcja sprzedaży klubu Grzegorzowi Ślakowi, a dokładniej jego firmie Wratislavia-Biodiesel, jest na ostatniej prostej. Ślak ma zapłacić za 54,46 proc. udziałów w klubie 48 mln złotych, z czego 3 mln zł trafią do miasta teraz, a na kolejne lata rozłożonych zostanie kolejnych 45 milionów. 13 lipca ma nastąpić podpisanie umowy notarialnej.

Wcześniej sprzedaż klubu stanęła pod znakiem zapytania, gdy Ślak wysunął swoje żądania. Chciał, by całość dochodów ze sprzedaży biletów zasilała kasę klubu, oczekiwał również, że do klubu trafią w 100 proc. pieniądze od sponsora tytularnego stadionu. Za sam wynajem stadionu planował płacić milion złotych rocznie. Miasto z kolei oczekiwało, że 30 proc. pieniędzy z biletów trafi do miejskiej spółki Stadion Wrocław. Argumentowali również, że roczne koszty utrzymania stadionu wynoszą ok. 2,5 mln złotych.

Spór został rozwiązany po myśli Ślaka, prezydent Wrocławia ogłosił, że miasto i biznesmen doszli do porozumienia i podpisano umowę, która spełnia żądania Ślaka. Dutkiewicz zadeklarował, że jeżeli zabraknie 1,5 miliona złotych na utrzymanie stadionu, to miasto jest w stanie taką kwotę zapewnić w pakiecie sponsorskim z rezerwy budżetowej lub poprzez wskazanych przez miasto sponsorów.

Wracając do wycieku, samą publikacją zarobków piłkarzy jest zaskoczony również Grzegorz Ślak. W rozmowie ze Sportowymi Faktami WP stwierdził, że nie są to umowy, które on zawierał, więc nie chce odnosić się do prawdziwości dokumentów, jest jednak zdziwiony, że dane takie mogły wycieknąć do mediów.

Jakub Krześnicki

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (14)

dodaj komentarz
1as
Ciekawe, co edzie reprezentować "Ślak" Wrocław. Swoją drogą, 64 tys. miesięcznie za haratanie w gałę, całkiem dobra fucha, jak na pryszczatego warsiawiaka K. na pewno nie powinien grac w meczach ze swoja ukochaną "L", bo juz nie raz okazywał swą wiernopoddańczą miłość wojskowymi gestami...
~antyanty
I po co moderator usuwa te teksty! Zwłaszcza w sytuacji dy nie ma w nich obraźliwych słów! To są zwykli kopacze w czoło przez pomyłkę nazwani zawodowcami! Dwa przykłady, dzisiejszy wynik Lecha Poznań w eliminacjach do LE oraz sytuacja w Ruchu Chorzów. A potem się dziwią, że są puste stadiony bo nikt nie chodzi!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~NN
....po za tym to wcale nie jest dużo
zenonka
Popytu i podazy sie nie oszuka. Wystarczy nie ogladac pilki noznej, uczynic ja niszowym sportem i nie nakrecac biznesu jakim jest pilka (razem ze wszystkimi reklamami, aplikacjami etc. etc. a wtedy przestana zarabiac krocie. Tylko po co?
~tjaa
Do europejskiej degrengolady jeszczy daleko, może to i dobrze, dlatego ekstraklasa ma swój klimat... kopaniny.
obywatelrp1980
I po co robić z tego jakieś wielkie tajemnice? Jest popyt na daną pracę to są zarobki. Zarobki są tym wyższe im jest większy popyt na naszą usługę czy produkt. Nic więcej.
http://independenttrader.pl/wlasna-firma-droga-do-sukcesu.html
I żadna ciężka praca nie ma to na wpływu. Na rynku zawsze decyduje popyt oraz
I po co robić z tego jakieś wielkie tajemnice? Jest popyt na daną pracę to są zarobki. Zarobki są tym wyższe im jest większy popyt na naszą usługę czy produkt. Nic więcej.
http://independenttrader.pl/wlasna-firma-droga-do-sukcesu.html
I żadna ciężka praca nie ma to na wpływu. Na rynku zawsze decyduje popyt oraz podaż. Dlatego jak pracujecie na etacie i mało zarabiacie to otwierajcie własną firmę.
1as
Albo idźcie pokopać gałę, może jeszcze się nauczycie i załapiecie na ten zawód :)
~Wc
No niestety Pan Latkowski to czysta hiena która winduje się na takich "rewelacjach" co kogo obchodzą zarobki piłkażykóf
~Xxl
Jaj nie urywa ja mam możliwość pracy 2dni w tygodniu za od 3,5 do 4,5 tyś reszta to emerytura pozdrawiam wszystkich

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki