Wróg korporacji taksówkarskich wjechał do Polski

Do Polski wjechała amerykańska firma Uber, wróg korporacji taxi na całym świecie. Wczoraj wieczorem rozpoczęła działalność w Warszawie, a ma na celowniku kolejne polskie miasta - informuje "Rzeczpospolita".

Taksówkarze protestują przeciw firmom takim jak Uber, Kalifornia 2014 r.
<h6>Taksówkarze protestują przeciw firmom takim jak Uber, Kalifornia 2014 r.</h6>
Źródło: FORUM

Firma oferuje usługi przewozu osób za pośrednictwem specjalnej aplikacji na smartfony. Aby zamówić transport np. z domu do pracy wystarczy kilka kliknięć w smartfonie i wybranie jednego z pojazdów na mapie. Należność pobierana jest automatycznie z karty kredytowej "podpiętej" pod aplikację.

Kierowcy nie są zawodowymi taksówkarzami i nie jeżdżą oznakowanymi pojazdami. Uber jedynie pośredniczy między nimi i pasażerami. Uber podpisuje z nimi umowy i płaci 80 proc. tego, co uiści klient.


Źródło: Uber

Firma działa już w 165 miastach na 42 rynkach. O pasażera walczy ceną, a stawki ma zabójcze dla wielu konkurentów. Pasażerowie zapłacą 1,4 zł za 1 km plus 25 groszy za minutę jazdy. To nawet o złotówkę mniej, niż liczą sobie korporacje.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

sto/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~TS

Niech rynek zweryfikuje czy dana usługa ma szansę zaistnieć czy nie jeżeli to zdrowa konkurencja to miejmy nadzieję ze konsument skorzysta.

! Odpowiedz
1 0 ~Krakus01

Wszystko ok, ale co na to urząd skarbowy i inspekcja transportu drogowego?Zarobkowy przewóz osób MUSI odbywac się z licencjonowanym przewoźnikiem, czy taksówkarzem.... Wystarczy że wystąpią do tej firmy od aplikacji o udostępnienie danych użytkowników, przyglądnął się przelewom i gotowe - kary polecą po min 5 tyszastanów się ile naprawdę ktoś ściągnie z twojej karty, ile danych przypadkiem udostepnisz obcej osobie.Skąd wiesz czy nie jedziesz z osoba karaną, poszukiwaną, mordercą, gwałcicielem, pedofilem? brak jakiejkolwiek kontroli nie jest dobre...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~Mieciuś

1,4 zł za km+ 0.25zł za minutę --- 1,6 zł za km euro taxi i Uber wysiada, nie trzeba się rejestrować i podawać nr karty kredytowej, kierowcy łatwi do namierzenia jak coś zostawisz w taxi... niech ten Uber mnie w d... pocałuje.

! Odpowiedz
3 2 ~Lincoln

A jak sobie Uber poradził z gwałcicelami. Była seria gwałtów w Los Angeles parę miesięcy temu.

! Odpowiedz
3 1 ~Cleo

A ten wielki brat koordynator to nie korporacja? Za co pobiera opłaty? Za kojarzenie. Robi to w wielu miastach na świecie a więc korporacja - tylko inaczej.

! Odpowiedz
3 14 ~Arni

U nas nie przejdzie, bo niema zwyczjau płacenia kartą kredytową przez internet. W stanach 90% transakcji detalicznych.

! Odpowiedz
1 17 ~E95

stawki to mają zabójcze przede wszystkim dla kierowców z nimi współpracujących

! Odpowiedz
3 22 ~majke

Z tego co się orientuję to już od dłuższego czasu działa w Warszawie "korporacja", która liczy sobie 1,29 zł za km, bez opłat za czas spędzony w aucie wiec propozycja firmy Uber nie jest jakaś wyjątkowo konkurencyjna

! Odpowiedz
7 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 ~majke

Z tego co się orientuję to już od dłuższego czasu działa w Warszawie "korporacja", która liczy sobie 1,29 zł za km, bez opłat za czas spędzony w aucie wiec propozycja firmy Uber nie jest jakaś wyjątkowo konkurencujna

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne