Wipler: Nie wierzę, że tak gwałtownie wzrosła liczba idiotów

Kongres Nowej Prawicy apeluje o powtórzenie wyborów samorządowych. Choć PKW podała tej nocy wyniki dotyczące wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, to awaria systemu liczenia głosów oraz cała lista nieprawidłowości powodują, że coraz więcej słychać głosów powątpiewania w oficjalne wyniki wyborów.

Wipler: Nie wierzę, że gwałtownie wzrosła liczba idiotów

Start odtwarzacza ...

- Uważamy, że powtórzone powinny zostać wybory do wszystkich sejmików wojewódzkich. Także w tych powiatach i gminach, w których radykalnie i na masową skalę są fałszowane głosy. Inaczej niż np. w Warszawie, gdzie funkcjonują różne partie i wybory są pilnowane, czego w mniejszych miastach nie ma; tam komisje wyborcze są zdominowane przez jedną formację i nie ma praktycznie lokalnych mediów. Nie wierzymy, że Polacy zwariowali i tak gwałtownie wzrosła liczba idiotów, którzy nie potrafią zrozumieć instrukcji wyborczej, chociaż rozumieli ją 4 i 8 lat temu – ocenia na gorąco poseł Wipler.

Choć wyniki tegorocznych głosowań są bardzo szeroko komentowane, pomysł ten już na starcie budzi wątpliwości, bo naraża państwo i obywateli na kolejne wysokie koszty. Przy i tak już rekordowo drogich, niedzielnych wyborach to kolejne prawie 300 mln złotych.

- Koszty w tym roku wynikały z podwyżek dla komisji - o ponad 150%. Drukowanie kart także było drogie, bo trzeba je było wydrukować brajlem. Kosztował także nieszczęsny system, który napsuł krwi wszystkim wokół – wylicza główny ekonomista Bankier.pl, Łukasz Piechowiak.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 ~Sławek

Jakby się tak nad tym zastanowić, to 4 czy 8 lat temu nie głosowali przedstawiciele słynnego rocznika 1995 ;)

! Odpowiedz
3 0 ~Konrad

Biedaczek nie wiedział,że mamy kilkanaście milionów idiotów?To chyba dalej go trzyma...

! Odpowiedz
9 0 ~Roman

Żywiłem do Wiplera jakieś zaufanie ale po tej jego wypowiedzi cyt: " Także w tych powiatach i gminach, w których radykalnie i na masową skalę są fałszowane głosy." straciłem do niego jakiekolwiek zaufanie o jego prawdomówności.

! Odpowiedz
3 3 ~ron

Poziom komentarzy to jak prawie zawsze prymitywne prostactwo, Wipler ma rację, chociaż sam nalezy do tej grupy

! Odpowiedz
0 5 ~eee

to jets manifest spoleczenstwa do tego co robia politycy

! Odpowiedz
0 28 ~Partia

Towarzysze! Po co powtarzać wybory?! My już wszystko mieliśmy policzone w październiku!

! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 ~retro

widzę że zniknęły wczorajsze komentarze i z tekstu usunięto pomyłkę pana Piechowiaka....

! Odpowiedz
0 10 ~224

jeśli w wyborach chodzi o to, żeby były tanie, to może ich w ogóle nie organizować? najtaniej wyjdzie!

! Odpowiedz
3 1 ~MacGawer

Nie generalizowałby z tymi idiotami. Znaczną część winy za nieważne głosy może ponosić ordynacja. Czasami okręgi są tak małe, że trudno znaleźć sens głosowania na kogokolwiek. Np. jeżeli na jednej z kart miałbym do wyboru: dżumę, cholerę, syfilis i czerniaka, to po prostu skasowałbym tę kartkę dużym X po całości. To i tak duży wybor, bo z obwieszczenia dot. mojej gminy wynika, że okręg nr. 9 w wyborach do rady miał tylko 3 choróbska do wyboru! Aby wybory miały sens nalezy mieć nomen omen realny WYBÓR. W samorządowych są 4 karty z czego na 2 często jest zaledwie kilka nazwisk ktore można utoższamiać z w/w choróbskami. Nie pójście na wybory uniemożliwia głosowanie na sejmik wojewodzki czy powiatowy gdzie jako-taki wybor zawsze jest. Wrzucenie czystej kartki daje możliwośc postawienia x tam, gdzie liczącemu będzie odpowiadało... Może np. dodać do tych "książeczek" okladkę z pytaniem: Czy chcesz zrezygnować z głosowania? W ten prosty sposob liczba nieważnych glosów mogłaby spaść, a 1-ka jaką był PSL nie miałaby przywileju w postaci x-ów od tych, co nie chcieli przewracać kartek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil