REKLAMA

Wewnętrzne dochodzenie w CNN Business w sprawie traktowania kobiet i kultury pracy

2021-04-29 11:04
publikacja
2021-04-29 11:04
Wewnętrzne dochodzenie w CNN Business w sprawie traktowania kobiet i kultury pracy
Wewnętrzne dochodzenie w CNN Business w sprawie traktowania kobiet i kultury pracy
fot. Adam Guz / / Kancelaria Premiera RP

W telewizji CNN w redakcji CNN Business wszczęto wewnętrzne dochodzenie w sprawie traktowania kobiet i kultury pracy – poinformował serwis internetowy Business Insider.

"Według osób zaznajomionych ze sprawą, CNN rozpoczęła wewnętrzne dochodzenie w sprawie traktowania kobiet i kultury pracy w CNN Business, redakcji zajmującej się technologiami, rynkami i mediami" – napisał na Twitterze Steven Perlberg, reporter Business Insider.

"+Ocena środowiska pracy+, jak nazywane jest dochodzenie w firmie, jest prowadzona przez pracowników (działu) Zasobów Ludzkich w firmie macierzystej CNN, WarnerMedia" - poinformował we wtorek Perlberg, powołując się na trzy anonimowe źródła znające sprawę. I dodał, że według dwóch tych źródeł "ocena wydaje się koncentrować na kulturze pracy, a nie na zachowaniu poszczególnych osób".

"Zauważyłam, że brakuje przejrzystości w tym, jak awansować lub jak wystąpić w telewizji" - powiedziała Perlbergowi jedna z pracownic CNN. "Mam wrażenie, że firma chce utrzymać jak najwięcej osób na niskim poziomie płacowym lub pozostać w pewnych ramach, co doprowadziło do tego, że kobiety nie są wspierane (jeśli chodzi o awans)" – dodała kobieta, której wypowiedź cytuje portal Mediaite.

CNN nie odpowiedziała od razu na prośbę Mediaite o komentarz.

Wiadomość o dochodzeniu pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, gdy była prezenterka CNN Brooke Baldwin wypowiedziała się na temat nierównowagi płci w CNN, kilka dni przed odejściem z firmy.

Prezes CNN Jeff Zucker, który niedawno rozmawiał z Mediaite o zaangażowaniu stacji w to, aby ona – jak to ujął - "wyglądała jak Ameryka", ogłosił w lutym, że odejdzie ze stanowiska do końca roku. (PAP)

cyk/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki