Wells Fargo tnie premie dyrektorom

Nie milkną echa po aferze amerykańskiego banku Wells Fargo, kiedy to doradcy finansowi, aby sprostać wygórowanym normom sprzedażowym, zakładali swoim klientom konta bez ich zgody i autoryzacji. Po zwolnieniu ponad 5 tysięcy pracowników przyszedł czas na cięcie premii na stanowiskach kierowniczych. 

Wells Fargo tnie premie dyrektorom
Wells Fargo tnie premie dyrektorom (fot. Mike Blake / FORUM)

We wrześniu ubiegłego roku regulator rynku bankowego w Stanach Zjednoczonych przekazał informację o założeniu przez Wells Fargo ponad 2 milionów kont i kart kredytowych bez wiedzy klientów. Proceder trwał od 2011 roku - po tym jak sprawa wyszła na jaw, pracę straciło 5300 doradców finansowych, a Wells Fargo zapłacił 185 mln dolarów grzywny. 

The Wall Street Journal poinformował w środę, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, że zarząd zadecydował o cięciu premii dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych. 

Na zebraniu zarządu pod koniec stycznia zostały omówione zasady wstrzymania premii motywacyjnych dla kadry kierowniczej, w tym dla dyrektora wykonawczego Timothy'ego Sloana oraz dyrektora finansowego Johna Shrewsberry'ego. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 14 ~Gospodarka_Głupcze

Czyli:
1) Zwolniono 5300 szeregowych pracowników na których presją wymuszono nieetyczne zachowania.
2) Wstrzymano PREMIE kierownikom, którzy tę presję tworzyli.

Czujecie to? Jednych się wywala z pracy, pewnie dyscyplinarnie, a innym się WSTRZYMUJE premie. NIE nakłada kary finansowej, NIE zwalnia, NIE obniża wynagrodzeń, tylko wstrzymuje premie... a jak coś jest wstrzymane, to może zostać odblokowane.

Ma to swoje drugie dno - gdyby konsekwencje wyciągać w stosunku do managierów niższego szczebla to szybko okazałoby się że oni tylko wykonywali polecenia tych z wyższej półki, a oni tych na samej górze, a oni natomiast pana Timothiego. A jak powszechnie wiadomo Timi wykonywał tylko plany nałożone przez Zarząd - więc zarząd musiałby ukarać się sam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Alex

To chyba nie powinno dziwic. Za duza wiekszy przekret w postaci kryzysu 2008 nie zostal pociagniety do odpowiedzialnosci zaden bankier, a oszukiwanie klientow bylo na duza wieksza skale i kase wiec przy takim drobiazgu jak lewe konta to i tak postep

! Odpowiedz
0 3 ~podatnik

Kiedy to samo ORAN zrobi z zarobkami zarządu i RN w firmie Orange Polska S.A. za brak wyników?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne