REKLAMA

Weekend wyborczy bez płatności? Lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Banki zapowiedziały przerwy

Dominika Florek2023-10-13 11:45redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-10-13 11:45

Wybory parlamentarne to niejedyny "problem" w trakcie weekendu. Kilka banków zapowiedziało przerwy w dostępnie do usług. O gotówkę lepiej zatroszczyć się wcześniej, podobnie z przelewami - te również bezpieczniej zrobić przed pracami serwisowymi. Sprawdź, czy twój bank zapowiedział przerwę.  

Weekend wyborczy bez płatności? Lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Banki zapowiedziały przerwy
Weekend wyborczy bez płatności? Lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Banki zapowiedziały przerwy
fot. Inside Creative House / / Shutterstock

Na nadchodzący weekend przerwy techniczne zapowiedział: Bank Pekao, ING Bank Śląski, Bank Pocztowy, Santander Bank Polska, Santander Consumer Bank oraz mBank. 

Przerwa techniczna w Banku Pekao

Prace modernizacyjne w serwisie usług maklerskich zapowiedział Bank Pekao. Przerwa techniczna potrwa od godziny 6:00 w sobotę (14 października) do godziny 2:00 w niedzielę (15 października). W tym czasie klienci banku muszą liczyć się z trudnościami w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji PeoPay i platformie eTrader Pekao.

Prace serwisowe w ING Banku Śląskim

Kolejną instytucją, która zaplanowała prace serwisowe na najbliższy weekend, jest ING Bank Śląski. Przerwa techniczna podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich, ta krótsza, dotyczy utrudnień w realizacji wpłat i wypłat w urządzeniach sieci ING/Planet Cash. Przerwa potrwa od północy do godziny 3:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek (15 na 16 października)

Druga część prac technicznych dotyczy modułu Makler w Moim ING. Usługa będzie niedostępna od godziny 6:00 w sobotę (14 października) do godz. 10:00 w niedzielę (15 października)

Przerwa w dostępie w Banku Pocztowym

Przerwę techniczną zapowiedział także Bank Pocztowy. Prace administracyjne będą mieć wpływ na transakcje dokonywane kartami. W związku z tym w niedzielę (15 października):

  • w godz. 03:00-07:00 oraz 08:00-14:00 niedostępne będzie pobranie danych karty w bankowości elektronicznej, w tym kodu CVC2 oraz brak możliwości zamówienia karty wirtualnej w trybie online,
  • w godz. 03:00-08:00 wstrzymana będzie możliwość wykonywania transakcji 3Dsecure wymagających uwierzytelnienia poprzez podanie kodu wysyłanego przez SMS (nie dotyczy to transakcji w Internecie, które wymagają uwierzytelnienia 3D Secure w bankowości elektronicznej),
  • w godz. 04:00-08:00 niedostępne będzie przyłączanie kart do portfeli cyfrowych Xiaomi Pay, Fit Bit, Garmin Pay, Google Pay i Apple Pay.

Dodatkowo, według informacji podanych przez Pocztowy, w poniedziałek (16 października) od północy do godziny 03:00 mogą wystąpić krótkotrwałe problemy w dokonywaniu transakcji bezgotówkowych i gotówkowych, w tym transakcji mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych.

Santander Bank Polska z przerwą techniczną 

Santander Bank Polska zaplanował prace serwisowe, które rozpoczną się od godziny 23:00 w sobotę (15 października) i potrwają do 5:30 w niedzielę (16 października). W tym czasie niedostępny będzie serwis bankowości internetowej, aplikacja mobilna, przelewy natychmiastowe, płatność w sklepach internetowych (Przelew24), Kantor Santander oraz usługa Blik. 

Prace serwisowe w Santander Consumer Bank

Z przerwą techniczną muszą liczyć się także klienci Santander Banku Polska. W nocy z soboty na niedzielę (14/15 października 2023 r.) w godzinach od 19:00 do 3:00 zaplanowane zostały prace serwisowe. W tym czasie niedostępna będzie aplikacja mobilna oraz serwsi bankowości internetowej.

Przerwa techniczna w mBank

mBank zapowiedział prace techniczne. W związku z nimi klienci korzystający z eMaklera i maklerskich aplikacji mobilnych muszą liczyć się z brakiem dostepu do usług pomiędzy godziną 6:45 a 14:00 w sobotę (14 października)

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką podatkową i konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
forfun
beznadziejna próba powiązania cotygodniowych wyłączeń z wyborami

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki