REKLAMA

"Oszczędzanie i inwestowanie w świecie 0%. Co robić, by nie stracić?". Nowy webinar Bankier.pl

Malwina Wrotniak2020-06-08 08:00redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2020-06-08 08:00

Już 18 czerwca kolejny webinar organizowany przez redakcję Bankier.pl. Poświęcimy go oszczędzaniu i inwestowaniu w świecie blisko zerowych stóp procentowych, w którym teraz przyszło nam żyć. Co robić, by nie tracić swoich pieniędzy i jak pomnażać środki, gdy wiele dotychczasowych sposobów przestaje się opłacać?

O tym wszystkim w czwartek, 18 czerwca o godz. 18:00, opowie prowadzący webinar - Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl (zapisz się na webinar »). To drugie wydarzenie z tej bezprecedensowej serii, w ramach której czytelnicy mają szansę nie tylko wziąć udział w wirtualnym "wykładzie" prowadzonym na żywo przez specjalistę i praktyka, ale też zadać mu pytanie w trakcie sesji Q&A przewidzianej pod koniec drugiej godziny spotkania.

Dlaczego warto wziąć udział?

Oprocentowanie na lokatach, jakie jest, każdy widzi. Rada Polityki Pieniężnej po raz trzeci z rzędu obniża stopy procentowe, co dodaje poprzedniemu zdaniu jeszcze więcej pesymizmu. Obligacje skarbowe wyraźnie straciły na atrakcyjności. Co robić z pieniędzmi, gdy dotychczasowe metody pomnażania kapitału zawodzą?

Zapisz się na webinar Bankier.pl » / Bankier.pl

Z myślą zarówno o tych, który swój kapitał chcą przede wszystkim ochronić przed inflacją, jak i gotowych sięgać po instrumenty wyższego ryzyka, by wyraźniej pomnażać środki, opowiemy o możliwościach, z których wciąż warto korzystać, mimo że nie zawsze są to oczywiste wybory.

Pierwsza część webinaru poświęcona będzie bieżącej sytuacji na polskim rynku finansowym i przyczynom ostatnich fundamentalnych zmian dla oszczędzających. Uczestnicy dowiedzą się, jak w praktyce niemal zerowe stopy procentowe wpływają i wpływać będą na zasobność ich portfela. W drugiej prowadzący opowie o utraconej opłacalności wielu sprawdzonych i popularnych do tej pory sposobów oszczędzania i inwestowania. "Ile zaryzykować, żeby wyjść na swoje?" - pyta autor. W trzeciej części spotkania - jego clou, czyli odpowiedź na pytanie, w co można (teraz) inwestować, by obronić oszczędności? Po tym sesja pytań i odpowiedzi. Pierwszy webinar Bankier.pl pokazał, że chętnie korzystają Państwo z możliwości skierowania do prowadzącego indywidualnego zapytania.

Webinar jest płatny. Szczegółowe informacje na jego temat i możliwość zapisów - tutaj.

Dzięki webinarowi:

  • Dowiesz się, jak możesz bronić się przed negatywnymi skutkami niskich stóp procentowych
  • Zrozumiesz znaczenie stóp procentowych dla twoich finansów
  • Nauczysz się właściwie interpretować inflację i jej wpływ na twój portfel
  • Poszerzysz wiedzę o szeregu różnych sposobów oraz instrumentów finansowych pozwalających na pomnażanie i ochronę kapitału
  • Dostrzeżesz nowe możliwości związane z zarządzaniem twoimi finansami osobistymi.

O prowadzącym

Webinar poprowadzi Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl. Krzysztof jest analitykiem rynków finansowych i gospodarki. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne: Nowy Jork, Londyn i Frankfurt. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców. Jest trzykrotnym laureatem organizowanego przez NBP prestiżowego konkursu im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w kategoriach dziennikarstwo internetowe (2010) oraz polityka pieniężna i stabilność finansowa (2018 i 2019). Otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego 2016 przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Dotychczasowe publikacje Krzysztofa Kolanego odnajdą Państwo m.in. na stronie autora.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w czerwcowym webinarze. Ci z Państwa, którzy nie będą mogli połączyć się z nami online wieczorem 18.06, otrzymają dostęp do nagrania, by móc obejrzeć je później.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
molenda333
Dobrą formą oszczędzania jest PPK. To długoterminowe odkładanie pieniędzy ale dzięki temu można zebrać całkiem fajną sumę. Jak sobie wbiłam w kalkulator PPK ile bede miała pieniędzy do wypracowanej emerytury to wyszło mi ze ponad 1200 zł gdyby moje zarobki zostały na tym poziomie co teraz. To niezły wynik.
marina22
Każdy ma co prawda swój rozum i zna swoje możliwości, ale według mnie w tej chwili nawet przy najniższych zarobkach, można się pokusić o odkładanie na przyszłość. Nikt nie mówi oczywiście o oszczedzaniu na zasadzie wydawania ostatnich groszy, ale zwyczajnie o odkładanie miesiac w miesiąc nawet paru złotych. Są Każdy ma co prawda swój rozum i zna swoje możliwości, ale według mnie w tej chwili nawet przy najniższych zarobkach, można się pokusić o odkładanie na przyszłość. Nikt nie mówi oczywiście o oszczedzaniu na zasadzie wydawania ostatnich groszy, ale zwyczajnie o odkładanie miesiac w miesiąc nawet paru złotych. Są przeciez i ppk, do którego dostepy maja wszyscy zatrudnieni. A im szybciej sie obudzimy i zaczniemy regularnie składać, tym lepiej dla naszego portfela na emeryturze
open_mind
Temat bardzo trudny i z góry skazany na niepowodzenie, ale doceniam desperacje prowadzącego. Ps. Gdzie i jak najbezpieczniej zakopać złoty bulion – takie tematy powinien wziąć na warsztat, i jak zabezpieczyć aby go metal detektorem nie wykryto.. Po prostu prawda czasu prawda ekonomi.
exio
To będą porady typu kupuj nieruchomości bo taniej nie będzie? To ja podziękuje za te Wasze webinary.
tomako_lunatic
Zbyt duże zaangażowanie wielu osób/firm w ten rynek, by tak łatwo go odpuścić.

Kiedyś na „pokazach” sprzedawali garnki, teraz nieruchomości...znak czasu.

Powiązane: RPP obniża stopy procentowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki