REKLAMA

WIG20 nie przekroczył ważnej granicy. Wzrosty CD Projektu

2021-05-14 18:00
publikacja
2021-05-14 18:00
WIG20 nie przekroczył ważnej granicy. Wzrosty CD Projektu
WIG20 nie przekroczył ważnej granicy. Wzrosty CD Projektu
fot. Krystian Maj / / FORUM

WIG20 w tym tygodniu dostarczył emocji zarówno osobom poszukującym mocniejszych wrażeń, jak i stabilizacji. W piątek na głównym warszawskim indeksie brakowało jednak zdecydowania.

Piątkowa sesja zakończyła się dla głównych indeksów GPW neutralnie. WIG zyskał 0,4 proc., WIG20 0,2 proc., odrabiający wczorajsze straty mWIG urósł o 1 proc. Obroty na szerokim rynku przekroczyły 1 mld zł.

Warto dodać, że WIG20 nie przekroczył dziś jednak 2100 pkt. Mocno w tę stronę rynek starał się przekonywać CD Projekt, którego papiery podrożały dziś o 4,4 proc. To jednak nie wystarczyło do utrzymania pozytywnych nastrojów w WIG20.

fot. / / Bankier.pl

Kluczem do dzisiejszego wyniku okazał się KGHM. Przecena akcji spółki o 5 proc. uderzała nie tylko w miedziowego giganta, ale - także z powodu udziału w indeksie - w cały WIG20. Warto dodać, że na Bankier.pl szeroko pisaliśmy dziś o dywidendowych tarapatach KGHM-u.

Na szerokim rynku uwagę zwracał m.in. 11bit. Spółka zyskała dziś ponad 2 proc., a siłą napędową okazał się m.in. raport za I kwartał 2021 roku. Warto dodać, że cały mWIG wczoraj był obciążeniem dla GPW, dziś z kolei przede wszystkim zyskiwał. Liderami wzrostów okazały się inne spółki gamingowe: Ten Square zyskało 7,6 proc., a PlayWay 6,6 proc. Spadał z kolei DomDev, który pokazał świetne wyniki za I kwartał.

W gronie spadających spółek znalazł się m.in. Getin Noble Bank. Strata netto grupy w pierwszym kwartale 2021 roku wyniosła 87,9 mln zł, podczas gdy rok wcześniej strata wynosiła 109,6 mln zł - podał bank w raporcie. Był to 19 z rzędu kwartał ze stratami Getinu.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
mirekfranek
Ani słowa, że polscy wynalazcy z notowanej na giełdzie spółki wprowadzili w tym tygodniu do użytku aparat wykrywający wirusy i inne patogeny ( w tym wirus covidu) w wydychanym powietrzu w kilkanaście sekund? To medyczna i społeczna rewelacja na skalę światową. Wielkie osiągnięcie Polaków. Wszędzie pełno jakiejś Ani słowa, że polscy wynalazcy z notowanej na giełdzie spółki wprowadzili w tym tygodniu do użytku aparat wykrywający wirusy i inne patogeny ( w tym wirus covidu) w wydychanym powietrzu w kilkanaście sekund? To medyczna i społeczna rewelacja na skalę światową. Wielkie osiągnięcie Polaków. Wszędzie pełno jakiejś tenisistki, piłkarza czy producenta ogłupiających ( choć dochodowych ) gierek. Osiągnięć polskiej nauki się nie dostrzega.
stachsgh
Nie wiem co się tak podniecacie tym CD Projekt. Tam siedzą spekulanci i jest w najlepsze manipulacja kursem.
A tu bez manipulacji
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
jogi1104
CDP ma wycene 1/3 ze szczytow z pol roku temu, analogiczna sytuacja jak CCC rok temu z szortami, do tego pelno gotowki w firmie, wystarczy kupic troche akcji i czekac az ta medialna nagonka sie uspokoi i wtedy wyjsc do roku czasu przy zarobku 50-100% (patrz historycznie CCC aby ktos nie pisal ze bajki opowiadam). Uczmy sie kupowac CDP ma wycene 1/3 ze szczytow z pol roku temu, analogiczna sytuacja jak CCC rok temu z szortami, do tego pelno gotowki w firmie, wystarczy kupic troche akcji i czekac az ta medialna nagonka sie uspokoi i wtedy wyjsc do roku czasu przy zarobku 50-100% (patrz historycznie CCC aby ktos nie pisal ze bajki opowiadam). Uczmy sie kupowac dobre firmy jak jest tanio !!!
grzegorzkubik
Jedziemy na początek do 2500 punktów. Widzieliście info o KGHM. Widzieliście info o Allegro. Coraz lepiej jest.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki