W weekend przerwy w działaniu kilku banków

Klienci jednych z największych banków będą musieli liczyć się z utrudnieniami w najbliższych dniach. PKO Bank Polski, Inteligo i ING Bank Śląski zapowiedziały weekendowe przerwy w działaniu ich systemów internetowych.

W weekend przerwy w działaniu kilku banków
W weekend przerwy w działaniu kilku banków (fot. lucadp / YAY Foto)

Przerwa modernizacyjna w PKO BP i Inteligo

W ramach prac konserwacyjnych w PKO Banku Polskim, klienci nie będą mogli korzystać z aplikacji IKO oraz płatności internetowych w ramach usługi „Płacę z IKO”. Zostanie także ograniczony dostęp do systemu transakcyjnego. Ta sama przerwa będzie obowiązywać także klientów Inteligo.

Utrudnienia obejmują:

  • od piątku 22 lipca, godz. 23:00 do soboty 23 lipca, godz. 6:00: nie będzie możliwe korzystanie z aplikacji IKO w bankomatach i punktach handlowo-usługowych, a także­­ realizacja płatności w sklepach internetowych „Płacę z IKO” oraz „Płacę z iPKO” potwierdzanych kodem lub czekiem BLIK,
  • w niedzielę 24 lipca od godz. 2:00 do 10:00: nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych „Płacę z iPKO” i „Płacę z IKO”. Działanie IKO zostanie ograniczone do wypłat z bankomatów oraz mogą się pojawiać utrudnienia w płatnościach kartami kredytowymi i obciążeniowymi, a także w systemie NFC HCE. Pozostałe karty, w tym standardowa karta debetowa wydawana do rachunku (PKO Ekspres), będą obsługiwane bez zakłóceń.

Przerwa modernizacyjna w ING Banku Śląskim

W niedzielę z utrudnieniami muszą liczyć się także klienci ING Banku Śląskiego. W nocy z niedzieli na poniedziałek będą prowadzone prace technologiczno-serwisowe, które spowodują niedostępność systemu transakcyjnego oraz przerwę w działaniu bankomatów z logo ING Banku Śląskiego.

Utrudnienia obejmują:

  • w niedzielę 24 lipca od godz. 0:00 do 5:00: nie będą dostępne bankomaty i wpłatomaty ING Banku Śląskiego oraz przelewy z kart kredytowych – klienci mogą również mieć problem z realizacją transakcji bezgotówkowych za ich pomocą. Wyłączone zostaną płatności BLIK i płatności mobilne NFC. Niedostępny będzie także system transakcyjny Moje ING i ING Business wraz z odpowiadającymi aplikacjami mobilnymi. Niemożliwe będzie także zlecenie przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir.

/mg

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~p-p

Od wczoraj do t-mobile nie da się zalogować i płatności kartą są odrzucane

! Odpowiedz
0 12 ~Dżejms

A patrzajcież - gotowizna działa 24/7. W dzień, noc i w przerwy konserwacyjne.
Zapamiętajcież owy fenomen jak będą przekonywać do likwidacji gotowizny.

! Odpowiedz
0 8 ~cashnr1

Dlatego jestem za posiadaniem gotówki. Bo jak by przypadkiem np. na 10 dni odcięto nam bankowość elektroniczną, to nie byłoby co do garnka włożyć.

! Odpowiedz
1 0 ~Dżejms odpowiada ~cashnr1

W sumie można by wypatroszyć jakiegoś bankiera, policjanta, urzędnika wyższego szczebla i zjeść. Jak człek głodny to nie wybrzydza a i dobry uczynek przy okazji dla społeczeństwa by był.
Tylko jedno mnie martwi bo to siłą rzeczy w większości starocie zatem mało smaczne. Ale może by jaką młodą policjantkę czy urzędniczkę gdzieś upolował.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne