W PO obyło się bez zmian personalnych

Posiedzenie Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej zakończyło się bez konsekwencji personalnych. Kierownictwo partii omawiało wyniki wyborów prezydenckich i przyczyny przegranej Bronisława Komorowskiego. Politycy zapewniali dziennikarzy, że wyciągnęli wioski z popełnionych błędów. Tak mówił między innymi szef klubu, przewodniczący wielkopolskiej Platformy Rafał Grupiński. Zapewniał, że wszystko zostało przez zarząd szczerze przeanalizowane. Dodał, ze teraz trzeba się skupić na kampanii przed jesiennymi wyborami do parlamentu.

Konsekwencji personalnych nie było - mówił pełniący obowiązki sekretarza generalnego Andrzej Biernat. Jak powiedział, to nie Platforma Obywatelska przegrała, ale popierany przez nią kandydat.

"Przed Platformą Obywatelską są kolejne wyzwania" - mówił przewodniczący tej partii na Pomorzu Sławomir Neumann. Jak powiedział, porażka w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego nie kończy wyborczego kalendarza. Dodał, że partia szykuje się do jesiennych wyborów parlamentarnych. Nie chciał powiedzieć, w jaki sposób będą wyglądały przygotowania."Idziemy z przesłaniem, że Platforma nie skończyła swojego żywota, bije się dalej w trzeciej rundzie w październiku" - mówił Sławomir Neumann.

Popierany przez PO urzędujący prezydent Bronisław Komorowski przegrał wybory w drugiej turze. Poparło go 48,45 procent wyborców. Wystawionego przez PiS Andrzeja Dudę - 51,55 procent.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Małgorzata Naukowicz/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~RP

Ja tam się cieszę, że nie nadają SOS i mam nadzieję że zatoną - oczywiście politycznie! Niesłychane ile hejtu wylewają do sieci wyborcy Bronisława Komorowskiego - człowieka który ma realne i udowodnione zarzuty za które powinien zostać osądzony... nie rozumiem tych ludzi. Poczytajcie, posłuchajcie Wojciecha Sumlińskiego - może otworzą się wam oczy!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Ux

Statek robi bul-bul, ale tańczą, tańczą w rytm "nic się nie stało", zamiast nadać SOS :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil