REKLAMA

W Orlenie już Boże Narodzenie. Spółka przyznała pracownikom po 6000 zł nagród

2023-10-03 10:40
publikacja
2023-10-03 10:40

Do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze prawie 3 miesiące. Ale zatrudnieni w Orlenie dostali świąteczne premie już teraz - pod koniec września, tuż przed wyborami parlamentarnymi. Na pracownika przypadała niemała kwota 6000 zł brutto - informuje "Gazeta Wyborcza".

W Orlenie już Boże Narodzenie. Spółka przyznała pracownikom po 6000 zł nagród
W Orlenie już Boże Narodzenie. Spółka przyznała pracownikom po 6000 zł nagród
fot. Konektus Photo / / Shutterstock

Grudzień to czas kiedy pracownicy w firmach przeważnie dostają różnego rodzaju "prezenty" gwiazdkowe. Paczki świąteczne, specjalne bony, karty przedpłacone, czy też po prostu gotówkę - formy są różnorodne. Zapewne większość z nas nie żyje jeszcze prezentami i Bożym Narodzeniem, jednak w Orlenie czas płynie inaczej.

Z końcem września zatrudnieni w Orlenie otrzymali po 6000 złotych brutto premii świątecznej. Pracownicy oczywiście nie kryli zaskoczenia, ale i zadowolenia - wcześniej takie bożonarodzeniowe premie wynosiły 1,5 tys. zł i ogłaszano je dopiero pod koniec roku, właśnie przed świętami Bożego Narodzenia - podaje GW.

Dlaczego premie wypłacono już teraz? "Wypłata jednorazowych nagród świątecznych wynika wprost z porozumienia płacowego zawartego w lutym 2023 r. i jest efektem rozmów prowadzonych ze związkami zawodowymi. Zgodnie z nim strony zobowiązały się do uzgodnienia wysokości nagrody bożonarodzeniowej na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br." – tłumaczy Orlen w odpowiedzi na pytania GW.

"Świadczenie zostanie wypłacone w pierwszej połowie grudnia br., dokładnie tak jak w latach ubiegłych" - dodaje koncern. Podkreśla przy tym, że otrzymają je pracownicy Grupy Kapitałowej Orlen, dla których warunki te zostały wypracowane ze stroną społeczną. Nie należą się one za to zarządowi ani kadry menedżerskiej mu podległej.

Generalnie, zatrudnieni w Orlenie nie mogą narzekać na zarobki. Bowiem jak pisał płocki gigant w sprawozdaniu finansowym za ubiegły rok - "w 2022 r. średnia miesięczna płaca w całej grupie Orlenu wyniosła 10 063 zł brutto miesięcznie". Trzeba jednak pamiętać, że średnia ta nie obejmowała wynagrodzeń byłych pracowników Lotosu i PGNiG, którzy po fuzjach zostali włączeni do Orlenu. Kwota ta nie obejmowała również menedżerów Orlenu.

"Nikt ci tyle nie da, ile ja obiecam", czyli czego politycy nie powiedzą nam przed wyborami

Kampania wyborcza jest realizowana w myśl hasła: „nikt ci tyle nie da, ile ja obiecam”. Dlatego ważniejsze jest nie to, co politycy mówią, ale to, o czym zgodnie milczą.

JM

Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (33)

dodaj komentarz
vacarius
Zeby tak dostawali też nauczyciele i pielęgniarki a nie sami PISowce co 1000zł muszą oddawać na partie zjednoczonej prawicy. Bo bez kwalifikacji dostali kierownicze stanowiska w Orlenie.
przemek_opinia
Jak zwykle to wasze jedyne "problemy" wyborco KO-PO-Lewicy. Wywracanie w komentarzach wszystkiego na odwrót, zmienianie faktów, retoryka emocjonalna wręćż obraźliwa. Tylko tyle macie. Poczytaj sobie dane eurostatu i instytucji brytyjskich... nawet niemieckich. Polska gospodarczo zasuwa, ale do twojej głowy ideologicznie Jak zwykle to wasze jedyne "problemy" wyborco KO-PO-Lewicy. Wywracanie w komentarzach wszystkiego na odwrót, zmienianie faktów, retoryka emocjonalna wręćż obraźliwa. Tylko tyle macie. Poczytaj sobie dane eurostatu i instytucji brytyjskich... nawet niemieckich. Polska gospodarczo zasuwa, ale do twojej głowy ideologicznie jest to fakt który się nie dostanie.

https://thecritic.co.uk/why-shouldnt-poland-be-richer-than-britain/
search
PO co kupowac akcje i liczyczyc na dywidende. Jak wystarczy byc pociotkeim i mikolaj bedzie.
Podkreslic ze teraz norma bedzie 6000 na swieta Bozego Narodzenia i Wielkanoc, a do tego 13
lutobor
Pisowcy lekką ręką rozdają państwowe pieniądze, ale to się skończy jak wróci Pan Tusk i podniesie robolom wiek emerytalny.
okragly_stol
Jake znowu emerytury…przy obecnej demografii??
katzpodola
"Z końcem września zatrudnieni w Orlenie otrzymali po 6000 złotych brutto premii świątecznej" i drugie zdanie: "Świadczenie zostanie wypłacone w pierwszej połowie grudnia br., dokładnie tak jak w latach ubiegłych" i kto tu kłamie bankierze?
kaczyslaw_
Te premie im się po prostu należały, szczególnie za masowe awarie instrybutorów.
bmwm6jp
Rozdawanie kasy Orlenu jest działaniem na szkodę firmy, czyli akcjonariuszy. Tacy sami komuniści jak w PRL-u tylko przebrani w czarne piórka zamiast w czerwone.
ajwajszalom
Sprzedaż paliw rośnie, inne stacje ledwo dyszą. Okazuje się, że niższa cena nakręca sprzedaż i zyski. Przy okazji rośnie konkurencyjność całej gospodarki. Ciekawe, czy ten polityczny eksperyment poruszy uśpione szare komórki zarządu Orlenu.
trolley
pogadamy za kilka dni gdzie to wszystko zmierza

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki