REKLAMA
WEBINAR

W Izraelu ponad 2 mln obywateli żyje poniżej progu ubóstwa, w tym 40 tys. ocalałych z Holocaustu

2021-12-07 10:40, akt.2021-12-07 11:31
publikacja
2021-12-07 10:40
aktualizacja
2021-12-07 11:31

W 2021 roku w liczącym około dziewięciu milionów obywateli Izraelu ponad dwa miliony osób żyło poniżej progu ubóstwa, w tym ponad 40 tys. ocalałych z Holocaustu - przekazał serwis "Times of Israel".

W Izraelu ponad 2 mln obywateli żyje poniżej progu ubóstwa, w tym 40 tys. ocalałych z Holocaustu
W Izraelu ponad 2 mln obywateli żyje poniżej progu ubóstwa, w tym 40 tys. ocalałych z Holocaustu
fot. John Theodor / / Shutterstock

Jak wynika z najnowszych danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), Izrael znajduje się w czołówce państw tej organizacji o najwyższym wskaźniku biedy. Z tych statystyk wynika, że gorzej jest jedynie w Rumunii, Stanach Zjednoczonych i w przyjętej w 2021 do OECD Kostaryce.

Płaca minimalna w bieżącym roku w Izraelu wynosi 5300 szekli (ok. 6,8 tys. złotych), a próg ubóstwa w 2019 roku został ustanowiony na poziomie 3594 szekli (ok. 4,6 tys. złotych), na osobę.

W Izraelu w roku 2020 12,1 proc. populacji stanowiły osoby w wieku 65 lat, lub więcej - podaje OECD.

ska/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (19)

dodaj komentarz
itso_naturatobzdura
inaczej nie będzie kształtu piramidy
bha
Cóż... Tak Niby,, dobrze'' i tak Niby coraz to,, godniej' ' NIBY wszyscy ludzie co roku na całym świecie w wielu krajach od lat już zarabiają i tak im Niby coraz to mocniej wszędzie rosną dochody każdego non stop niby każdego roku??!!. Brak słów rosnącą bez umiaru zachłanność garstki % na ten rosnący wkoło wyzysk Cóż... Tak Niby,, dobrze'' i tak Niby coraz to,, godniej' ' NIBY wszyscy ludzie co roku na całym świecie w wielu krajach od lat już zarabiają i tak im Niby coraz to mocniej wszędzie rosną dochody każdego non stop niby każdego roku??!!. Brak słów rosnącą bez umiaru zachłanność garstki % na ten rosnący wkoło wyzysk i żerowanie coraz mocniej najtaniej jak się tylko da i uda na pracy innych osób.Niestety.
jenak
Cienko. 2 mln u nich to jakby 8 mln u nas, ludność 9 mln.
men24a
A przyjąć jeszcze ich kryteria ubóstwa to u nas z 20 mln osób by żyło w ubóstwie. Szok
grzegorzkubik
Docencie to, że żyjecie w Polsce. U nas jest coraz lepiej pod wieloma względami.
mooooo
I dlatego od polski domagają się reparacji wojennych w wysokości 60 miliardów ale żeby tak do polski przez bialorus i dalej do Niemca to oni nie bo holocaust
kryzysio odpowiada jenak
Przycichło. Suweren mógłby zdenerwować się zdziebko, gdyby znał treść negocjacji.
katzpodola
" W 2014 r. Polska przyjęła ustawę, na mocy której osoby ocalałe z Holokaustu pochodzące z Polski, bez względu na obecne miejsce zamieszkania, otrzymują comiesięczne świadczenie w wysokości równej świadczeniom otrzymywanym przez emerytów w Polsce – czytamy w raporcie Departamentu Stanu." W raporcie pojawia się też konkretna " W 2014 r. Polska przyjęła ustawę, na mocy której osoby ocalałe z Holokaustu pochodzące z Polski, bez względu na obecne miejsce zamieszkania, otrzymują comiesięczne świadczenie w wysokości równej świadczeniom otrzymywanym przez emerytów w Polsce – czytamy w raporcie Departamentu Stanu." W raporcie pojawia się też konkretna kwota ponad 28 miliardów złotych, które Polska miała zapłacić z tytułu tych świadczeń. Obejmuje to okres ostatnich 5 lat, od kiedy ustawa weszła w życie."
W cale się nie dziwię że ilość ocalonych rośnie zamiast maleć. Polin zaczął działać
pozhoga
No a jaki % populacji stanowi w Izraelu mniejszość arabska? 20%?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki