REKLAMA

Votum w I kw. 2020 r. złożył ponad 1,5 tys. powództw w sprawach frankowych

2020-04-01 16:10
publikacja
2020-04-01 16:10

Grupa Votum w I kwartale 2020 roku złożyła ponad 1,5 tys. powództw w sprawach frankowych - poinformował PAP Biznes dyrektor departamentu ds. bankowych Votum, Kacper Jankowski.

fot. / / Materiały spółki

W całym 2019 roku Votum wysłało do sądów blisko 2,1 tys. pozwów, a w samym pierwszym kwartale 2019 roku było to ponad 300 pozwów.

"Dynamika rozwoju sprzedaży w tym segmencie postępuje zgodnie z przyjętymi założeniami. Oczekujemy, że dotychczasowy trend w I kwartale 2020 roku zostanie podtrzymany" - powiedział PAP Biznes Jankowski.

Dodał, że wraz z rozpoczęciem II kwartału spółka rozszerzyła swoją ofertę o pomoc osobom, które zawarły umowy pożyczki hipotecznej powiązanej z kursem waluty obcej.

"Do tej pory spółka podejmowała się opracowania jedynie frankowych umów kredytowych, tym samym dzięki poszerzeniu oferty będziemy w stanie pomóc większej liczbie osób, które borykają się z problemem umów frankowych - powiedział Jankowski.

W połowie marca spółka informowała, że cel wytoczenia w 2020 roku 8 tys. procesów w imieniu klientów z segmentu dochodzenia roszczeń z tytułu umów bankowych nie jest zagrożony. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki