Vantage Development oferuje obligacje o wartości do 10,5 mln zł, chce kupić działki

2016-07-05 10:48
publikacja
2016-07-05 10:48

Vantage Development oferuje 3,5-letnie papiery dłużne ze zmiennym oprocentowaniem o łącznej wartości do 10,5 mln zł - poinformował deweloper w komunikacie. Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć na zakup działek budowlanych pod nowe inwestycje deweloperskie we Wrocławiu i w Warszawie.

Zapisy na papiery dłużne serii N potrwają od 5 do 19 lipca. Minimalny zapis ustalono na 250 sztuk, a nominał jednej obligacji to 100 zł.

Oprocentowanie obligacji będzie zmienne, ustalane na podstawie 3-miesięcznej stopy bazowej WIBOR, powiększonej o marżę 4,32 proc., a kupon będzie wypłacany kwartalnie. Papiery nie są zabezpieczone.

Vantage Development docelowo planuje wprowadzenie obligacji serii N do alternatywnego systemu obrotu na rynku Catalyst.

"Zgodnie ze strategią rozwoju Grupy Vantage Development dług korporacyjny stanowi istotne uzupełnienie źródeł finansowania rozwoju Grupy, wykorzystywany przede wszystkim dla współfinansowania zakupów gruntów. Pozyskane z emisji obligacji serii N środki również zamierzamy wykorzystać do finansowania zakupów działek budowlanych pod nowe inwestycje deweloperskie na rynku wrocławskim i warszawskim" - powiedział, cytowany w komunikacie, Dariusz Pawlukowicz, wiceprezes Vantage Development.

"W planie rozwoju Grupy na najbliższe lata założyliśmy, że na zakup gruntów we Wrocławiu i w Warszawie, pozwalających zabezpieczyć nam podaż mieszkań w ofercie na poziomie pozwalającym realizację celów sprzedażowych, przeznaczymy około 100 mln zł" - dodał.

Jak podano, do tej pory spółka kupiła grunty o łącznej wartości 40 mln zł.

W 2016 r. Vantage Development planuje wprowadzić do oferty ponad 1100 lokali w ramach inwestycji realizowanych we Wrocławiu i w Warszawie. Celem dewelopera na 2016 r. jest zawarcie ponad 700 umów sprzedaży lokali oraz przekazanie nabywcom ok. 500 lokali.

Jak podano, obecnie posiadany bank ziemi pozwala spółce na zrealizowanie, w sześciu lokalizacjach we Wrocławiu i Warszawie, inwestycji o powierzchni użytkowej przekraczającej 100 tys. mkw. (PAP)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki