REKLAMA

Ułan na polskich drogach [Podcast]

Marcin Bołtryk2021-02-20 06:00redaktor
publikacja
2021-02-20 06:00
Ułan na polskich drogach [Podcast]
Ułan na polskich drogach [Podcast]
/ Puls Biznesu

Prawdopodobieństwo śmierci w wypadku drogowym jest trzy razy większe w Polsce niż w Szwecji. Z czego to wynika i co mają z tym wspólnego ułan i paw, wyjaśniają goście „Pulsu Biznesu do słuchania”.

Za łamanie przepisów zawsze odpowiada kierowca. Dlaczego się na to decyduje? O tym mówi dr. Andrzej Markowski, psycholog transportu. Wyjaśnia też, dlaczego znak drogowy w Polsce jest wyzwaniem, a tuż za granicami naszego kraju – instrukcją.

Kolejny gość „Pulsu Biznesu do słuchania”, prof. Marcin Ślęzak, opowie, jak nakreślony przez dr. Andrzeja Markowskiego psychologiczny portret polskiego kierowcy sprawdza się w praktyce. Będzie zatem o wypadkowych statystykach i próbach ograniczenia liczby wypadków nowymi przepisami. Będzie też o przyzwoleniu politycznym, a raczej jego braku, na zmiany w drogowych regułach gry.

O praktyce mówi również Janusz Dudek, licencjonowany międzynarodowy trener sportowej jazdy, który szkoli nie tylko żądnych wrażeń amatorów, lecz także profesjonalnych kierowców rajdowych i wyścigowych na całym świecie. Uwaga! W jego opinii mamy problemy nie tylko z hamowaniem, lecz także… z kręceniem kierownicą. Problemy mają też firmy w Polsce. Spore, bo warte setki tysięcy zł.

Ile pieniędzy ucieka przez firmowe floty i jak pędzące na złamanie karku służbowe auto oklejone nazwą i logiem firmy odbija się na wizerunku przedsiębiorcy, którego „reklamuje” w kraju, w którym szybka jazda ma przyzwolenie społeczne, wyjaśnia Sylwester Pawłowski, prezes Safety Logic.

Na koniec proponuję rozmowę, z której dowiemy się, po co powstała aplikacja Yanosik. Julia Langa, szefowa marketingu Yanosika, zdradzi też jak – według algorytmów tej aplikacji – jeździmy i co owe algorytmy o nas wiedzą.

Wszystkie odcinki „Pulsu Biznesu do słuchania” są dostępne na stronie pb.pl/dosluchania oraz w aplikacjach podcastowych, m.in. na Spotify Apple Podcasts

Źródło:

Rocznik 1975. Absolwent dziennikarstwa na UW. W "Pulsie Biznesu" pracuję od 1998 r. Od początku związany jestem z tematami motoryzacyjnymi i transportowymi. Od 1999 r. prowadzę czwartkową sekcję Transport i logistyka. Zaczynałem od artykułów poświęconych firmom z branży logistycznej i transportowej, by szybko zdać sobie sprawę, że w tematykę tę łatwo da się wpisać moje prywatne zainteresowania - motoryzację. Od 1999 r. regularnie publikuję więc teksty o samochodach. Z zainteresowaniem przyglądam się kierunkom, w których rozwija się rynek. Z nostalgią wspominam minione czasy. Powoli dopada mnie kryzys wieku średniego.

Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki