UberEATS debiutuje w Krakowie

Kraków to kolejne polskie miasto, w którym uruchomiona została usługa UberEATS. Mieszkańcy mogą zamawiać jedzenie z dostawą z kilkudziesięciu restauracji na terenie miasta od poniedziałku, 19 lutego.

(fot. REUTERS/Neil Hall / FORUM)

UberEATS to znana na całym świecie aplikacja, za pośrednictwem której użytkownicy mogą zamawiać dania z okolicznych lokali gastronomicznych. Usługa wystartowała 7 grudnia 2015 r. i od tego czasu udostępniana jest w coraz większej liczbie miast na świecie. Dzisiaj dołączył do nich Kraków. Przez aplikację będzie można skorzystać z oferty 70 restauracji na terenie stolicy Małopolski.

Obecnie przez UberEATS zamówienia można składać w 200 miastach w 30 krajach świata. Wśród nich są trzy z Polski. Nad Wisłą – konkretniej w Warszawie – aplikacja zadebiutowała niewiele ponad rok temu. Pierwotnie w stolicy użytkownicy mieli do dyspozycji menu 150 lokali. Teraz sieć ta zwiększyła się do 700 restauracji. Łącznie w Polsce z platformy korzysta prawie tysiąc punktów.

Drugim polskim miastem, do którego wkroczył UberEATS, był Poznań. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogą korzystać z aplikacji od września.

Usługa jest do dyspozycji klientów w godzinach 11:00-23:00 przez siedem dni w tygodniu. Niezależnie od kwoty, koszt dostawy to 7,99 zł, a Uber obiecuje, że posiłek trafi do nas w ciągu 30 minut od złożenia zamówienia. Jak podkreśla Krzysztof Radoszewski, dyrektor generalny UberEATS w Polsce, średni czas dostawy w przypadku Warszawy to 33 minuty, a w Poznaniu – 29 minut. Zapowiada też, że Kraków nie będzie ostatnim polskim miastem, w którym usługa wystartuje w 2018 r.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 studenciak_

to mi się podoba

! Odpowiedz
0 0 dizapera

Ciekawe jaki będzie kolejny krok firmy. Jak na razie to nieźle się rozwija

! Odpowiedz
0 0 gala12

Brawo !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne