USA: T-Mobile musi zapłacić 48 mln USD kary

Amerykańskie T-Mobile zapłaci 48 mln dolarów kary za oferowanie nieprzejrzystych warunków nielimitowanych planów abonamentowych. Federalna Komisja Łączności uznała je za wprowadzające klientów w błąd.

T-Mobile zapłaci w Stanach Zjednoczonych 48 mln dolarów kary
T-Mobile zapłaci w Stanach Zjednoczonych 48 mln dolarów kary (fot. RICK WILKING / FORUM)

T-Mobile US zaakceptowało kwotę kary jaka została wpisana w pozwie sądowym – donosi portal cnet.com. Federalna Komisja Łączności wciąż otrzymywała od klientów skargi na operatora – pomimo stosowania w materiałach promocyjnych nazwy „nielimitowany”, prędkość Internetu mobilnego spadała do tak niskiej przepustowości, że jego użytkowanie stawało się niemal niemożliwe.

Z takimi problemami spotykali się klienci, którzy przekroczyli barierę 17 GB pakietu danych – zgodnie z polityką T-Mobile, według której użytkownik z tak dużym wykorzystaniem transferu spadał na liście priorytetowych klientów w dostępie do sieci.

 Klienci nie powinni musieć zgadywać, czy „nielimitowany” plan wiąże się z jakimiś dodatkowymi warunkami, takimi jak ograniczenia prędkości czy limity transferu – powiedział szef Federalnej Komisji Łączności w oficjalnym stanowisku organizacji. – Gdyby operatorzy byli szerzy i dokładni w swoich materiałach reklamowych, nie byłoby takich zaskoczeń, a klienci wiedzieliby za co płacą – dodaje.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~Dżejms

Jestem za karaniem a kary powinny trafiać do poszkodowanych klientów. A tu biurwa znowu zeżre. Czy coś źle zrozumiałem? Czy to nie wygląda ostatecznie na okup?

! Odpowiedz
2 2 ~Klient

T mobile w rozmowach przez telefon proponuje 3 miesiace internetu za darmo. Mowią ze mozna z niego zrezygnowac. A w rzeczywistości trzeba płacić kartę za zerwanie umowy 1500 zł!

! Odpowiedz
1 4 ~To_samo

U nas jest taka sama sytuacja że w Play oraz T-mobile pisze że internet jest nielimitowany ale po 10 GB ( lub właśnie więcej) pakiet ma taką prędkość że prędzej bym dostarczył wiadomość gołębiem pocztowym. Lecz u nas za duża bieda każdy się boi pozwać giga korporację bo myśli że go puści z torbami. Poza tym w Polsce jak i zapewne w USA jeśli ktoś przeczyta regulamin jest tam napisane że taka sytuacja ma miejsce lecz tutaj chyba poszło o złą reklamę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 5 ~Eskimos

T-debilek będzie musiał się nieźle napocic przy wciskaniu swoich pakietów, żeby odrobić straty.

! Odpowiedz
4 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 11 ~hy

Brawo. Szkoda że u nas nie dostali

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.