REKLAMA

UOKiK uderzy w Allegro

2017-10-09 01:58
publikacja
2017-10-09 01:58

Platforma internetowa podejrzewana jest o faworyzowanie swojego sklepu kosztem innych sprzedawców - informuje w poniedziałek "Rzeczpospolita".

fot. Jerzy Dudek / / FORUM

Jak podaje "Rz", Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który interesuje się Allegro od dłuższego czasu, w lipcu wysłał do biur firmy kontrolerów, by sprawdzić skargi kupców korzystających z największej w kraju platformy e-handlu. Jak podkreśla gazeta, teraz sprawa zbliża się do finału.

"Należy się spodziewać decyzji, która będzie dla rynku i milionów użytkowników Allegro ważnym komunikatem" - zapowiada w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Marek Niechciał, prezes UOKiK. Szczegółów nie ujawnia, ale mówi: "Sygnały, które otrzymaliśmy, sugerowały, że może dochodzić do dyskryminowania sprzedawców". "Dodatkowe informacje z rynku dostajemy także od przedsiębiorców, którzy dowiedzieli się o postępowaniu" - dodaje.

"Rzeczpospolita" zaznacza, że dyskryminowanie sprzedawców to poważny zarzut; oznacza, że klientom trudniej znaleźć bardziej konkurencyjne oferty, skoro na Allegro najpierw widać te promowane przez serwis. UOKiK ma prawo zakazać dyskryminujących praktyk, a także nałożyć karę, nawet do 10 proc. przychodów. (PAP)

sno/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
karbinadel
Postępowanie nowych właścicieli Allegro przypomina postępowanie nowych właścicieli Polski. Wywracają cały dotychczasowy porządek do góry nogami i mają gdzieś, co powiedzą na to użytkownicy. Tyle, że Allegro jest prywatną spółką, którą kupiono za własne pieniądze
glos_rozsadku
komunizm normalnie. Co ich to obchodzi jak se allegro zarządza ogłoszeniami.

Powiązane: UOKiK karze nieuczciwe firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki